Çocuk Testleri Uygulayıcı Eğitimi

Eğitimin amacı, psiko-pedagojik açıdan çocuğu tanımak ve çocukla yürütülen çalışmalarda teşhis ve tedaviye yön vermek açısından çocuk resminin ...
İstek listesine ekleİçerik favorilere eklendiFavorilerden kaldırıldı 10

ÇOCUK TESTLERİ UYGULAYICI EĞİTİMİ NEDİR ?
Çocuk Testleri Uygulayıcı Eğitimi Nedir?, Sertifikası Nereden Alınır ?, Kimler Katılabilir ?, Uzaktan Eğitim ile Çocuk Testleri Uygulayıcı Eğitimi Sertifikalı Kurs Programı, Çocuk Testleri Uygulayıcı Eğitimi Kurs Programı Sonunda Katılımcılar Devlet Üniversitesi Onaylı ” Çocuk Testleri Uygulayıcısı ” Sertifikası Almaktadır. Çocuk Testleri Uygulayıcı Eğitimine Sitemiz Üzerinden Hemen Başvurabilirsiniz.
Çocuk Testleri Uygulayıcı Eğitimi, Psikolojik testler bireylerin becerilerini, performanslarını, yeteneklerini sorular aracıyla ölçmeyi sağlar. Çocuk ya da yetişkin danışanlarına psikolojik değerlendirme yapabilme becerisi ve yetkinliği kazandırmak içindir. Çocuk testleri uygulayıcı eğitimi ile çocukların performanslarını ölçebilecek, sorular ile yeteneklerini ilgi alanlarını fark ederek doğru bir analiz becerisine sahip olabileceksiniz. Çocuk testleri uygulayıcı eğitimi sertifikası üniversite onaylı ulusal düzeyde geçerlidir. Çocuk testleri uygulayıcı eğitimi kurs programına uzaktan eğitim ile katılmak için başvurunuz ön kayıt formundan yapabilirsiniz.
Çocuk Testleri Uygulayıcı Eğitimine Kimler Katılabilir ?
• Psikiyatrisler
• Psikologlar
• Psikolojik Danışmanlar
• Felsefe Bölümü, Rehber Öğretmenler
• Pratisyen-Uzman Hekimler
• Sosyal Hizmet Uzmanları
• Sosyologlar
• Çocuk Gelişimi Uzmanları
• Aile Danışmanları
• Ana Sınıfı Öğretmenleri
• Özel eğitim Öğretmenleri
• Rehber Öğretmenler
• ve REM-RAM Çalışanları

Çocuk Testleri Uygulayıcı Eğitim İçeriği
Catell 2-A
Catell 3-A
Gessel Testi
Good Enough
Peabody Resim Kelime Eşleştirme Testi
Metropolitan Okul Olgunluğu Testi
Frankfurter Dikkat Testi
Benton Görsel Bellek Testi
Ankara Gelişim Tarama Envanteri
d2 Dikkat Testi
Bender Gestalt
Testler Hakkında Bilgi
Catell 2 A: 7 yaş 6 ay ile lise dönemi çocuklara uygulanan zeka Testidir.
Catell 3 A: Üniversite öğrenimi almış bireylere uygulanan zeka Testidir.
Good Enough: Çocuğun çizdiği insan resmi ile zekasının tespit edilebildiği, özel bir çeşit zeka Testidir.
Ankara Gelişim Tarama Envanteri: 0-6 yaş çocukların gelişimini değerlendiren, gelişimin normal mi yoksa yaşıtlarına göre geri mi olduğuna cevap verebilen bir gelişim Testidir.
Peabody Resim Kelime Eşleştirme Testi: 2-11 yaş arası çocukların alıcı dil yaşının tespit edilebildiği, konuşma bozukluğu ve sözel ifadeye ışık tutan, resim kelime eşleştirme Testidir.
Gessell: 2- 6 yaş arası çocukların görsel motor ve algı gelişiminin değerlendirildiği bir gelişim Testidir.
Metropolitan: 5 yaş 6 ay ile 6 yaş 0 ay arsındaki çocuklara uygulanabilen, çocuğun ilkokula başlamaya hazır olup olmadığını ölçen, bir okul olgunluk Testidir.
Frostig: Çocukların görsel algılarını değerlendirmeye yardımcı olan bir algı Testidir. 5 yaş 6 ay ile 6 yaş 0 ay arasındaki çocuklara uygulanabilen, çocuğun ilkokula başlamaya hazır olup olmadığını ölçen, bir okul olgunluk Testidir.
Benton Görsel Bellek Testi: 8 yaş üzeri bireylere uygulanabilen, bireyin dikkat, algı ve bellek durumuna dair bilgi verebilen, dikkat eksikliğinin tespit edilebildiği bir dikkat ve algı testidir.
BENDER GESTALT :Bu test, çocuklarda görsel motor işlevini görmek için gelişimsel bir test olarak kullanılarak hem yetişkin, hem de çocuklarda geriliği, regresyonu, fonksiyon kaybını ve organik beyin hasarlarını saptamaya ve özellikle regresyon vak’alarında da kişilik sapmalarını bulmaya ışık tutmaktadır (zekâ geriliği, afazi, çeşitli organik beyin hasarları, psikozlar, gerçek olmayan hastalanmalar gibi).

ÇOCUK TESTLERİ UYGULAYICI EĞİTİMİ SÜRESİ VE ŞEKLİ
Çocuk Testleri Uygulayıcı Eğitimi Sertifika Programı, internet ortamında uzaktan eğitim yöntemiyle verilmektedir.
Eğitim Süresi: 30 Gün / Toplam 100 Ders Saati
Eğitim Şekli: Uzaktan Eğitim Sistemi İle İnternet Üzerinden Video Ders ( A-Senkron)
Sertifika : Üniversite Onaylı
Sınav: Eğitimin Görüleceği Uzaktan Eğitim Sistemi Üzerinden Videolu Derslerin 70% Tamamlanmak Şartı İle Uzaktan Eğitim Sistemi Üzerinden Online Olarak Gerçekleşecektir.
Müşteri temsilcisi icon, Müşteri temsilcisi kadın, Call Center Png

3M Akademi’ye göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.İletişim bilgilerinizi aşağıda ki ön bilgilendirme formuna bırakabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız bilgilendirme için kısa sürede sizlere dönüş sağlayacaktır.
Not : (Ön bilgilendirme için bırakmış olduğunuz iletişim bilgileri sadece sizi bilgilendirme araması yapmak içindir kayıt işlemi değildir.)
0553 920 0 920 – 0553 939 0 939

  Çocuk Testleri Uygulayıcı Eğitimi Sertifika Programı

  Çocuk testleri uygulayıcı eğitimi, Online uzaktan eğitim ile çocuk testleri uygulayıcı eğitimine sahip olabilirsiniz, çocuk testleri eğitimi uzaktan eğitim ile üniversite onaylı sertifikalı eğitim sağlanmaktadır. En uygun fiyata sahip olabileceğiniz çocuk testleri eğitimi 3M Akademi’de yer almaktadır. Online ve uzaktan eğitimin tek adresi olan 3M Akademi, size üniversite onaylı çocuk testleri uygulayıcı eğitimi sağlamaktadır.
  Çocuk testleri uygulayıcı kursu sonunda üniversite onaylı çocuk testleri uygulayıcısı sertifikası alırsınız. Çocuk testleri uygulayıcı kursunu nereden alırım sorusunu soruyorsanız doğru yerdesiniz. Çocuk testleri uygulayıcı eğitim programına dilediğiniz ilden katılabilirsiniz. Online uzaktan eğitim ile gerçekleşen eğitime katılmak için ön kayıt formunu doldurmanız yeterlidir. Çocuk testleri uygulayıcı sertifika programı 2018 yılı yapımı bir eğitim olup, güncel bir eğitimdir. Çocuk testleri eğitimine katılarak uzaktan eğitimle sertifika sahibi olmak çok kolay. 3M Akademi İletişim

  Ödeme Sistemi Logoları

  Sözleşmeler

  Güvenli Ödeme
  3M AKADEMİ
  Şifreyi yenile
  × Whatsapp İletişim
  Shopping cart