İşaret Dili Uzmanlığı Eğitimi

İşaret Dili Temel Eğitimi

 250,00 -58%
İşaret Dili Temel Eğitimi,  Üniversiteler işbirliği ile hazırlanan işaret dili temel eğitimi Video A sekron teknolojisi ile anlaşmalı üniversitenin ...
İstek listesine ekleİçerik favorilere eklendiFavorilerden kaldırıldı 6

İşaret Dili Uzmanlığı Eğitimi

İşaret Dili Temel Eğitimini ; Kelimeler Avuçlarımızda Sosyal Sorumluluk projemiz dahilinde isteyen herkese ücretsiz bir şekilde sağlıyoruz. 3M Akademi

KELİMELER AVUÇLARIMIZDA PROJESİ KAPSAMINDA EĞİTİM ÜCRETSİZ KAMU ÜNİVERSİTESİ ONAYLI SERTİFİKA BEDELİ TABİDİR.

İşaret Dili Temel Eğitimini ; Kelimeler Avuçlarımızda Sosyal Sorumluluk projemiz dahilinde isteyen herkese  ücretsiz bir şekilde sağlıyoruz. Ön kayıt formunu doldurmanız ile birlikte işaret dili temel eğitimi için kullanıcı adı ve şifreniz sms ve mail yoluyla sizlere iletilir. Eğitimi 15 gün boyunca uzaktan eğitim sistemi ile dilediğiniz saatlerde girip izleyebilirsiniz. Bunun için sizden herhangi bir bedel talep edilmez. Projeye kapsamında sertifika bedelsiz hizmete dahil değildir. Sertifika talebiniz olduğu zaman ücrete tabii olmaktadır.

Türk İşaret Dili Konu Anlatımına Uygun Bir Şekilde Eğitim Verilecektir

İşaret Dili, işitme engellilerce kullanılan, duygu, düşünce, istek ve ihtiyaçların ifade edilmesi amacıyla görsel ve  jestsel biçime dayanan dili ifade etmektedir. Farklı ülkelerin farklı işaret dilleri vardır. Her işaret dilinin kendine özgü  dil bilgisi kuralları olduğu gibi, her kavram için kullanılan işaretler de kendi kullanıcıları arasında ortaktır.

Türk işaret dili hakkında, en önemli adımlardan biri 1 Temmuz 2005’te Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)  tarafından kabul edilen 5378 sayılı “Özürlüler ve Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik  Yapılması Hakkında Kanun”dur. Engellilerin ayrımcılık görmemesi esasına dayandırılan bu kanun, Türk İşaret  Dili’ni ilgilendiren ve ‘Türk İşaret Dili’ ibaresinin geçtiği Türkiye Cumhuriyeti tarihinde çıkan ilk kanundur.

İşaret Dili Sertifikası Nerelerde Kullanılır

1-)Halk Eğitim Merkezlerinde İşaret Dili kursu vermek için bazı halk eğitimler 120 saatlik MEB Onaylı sertifika istemektedir.Bazı Halk eğitimler ise Derneklerin,Üniversitelerin veya özel kuruluşların verdiği sertifika veya belgeyi kabul etmektedir.
2-)Noterlerde yeminli tercüman olarak görev alabilirler.(İşitme Engelli Notere müracaat ettiği zaman)
3-)Adliyelerde işaret dili bilirkişisi olarak görev alabilirler.(İşitme Engelli müracaat ettiği zaman)
4-)Bazı dernek veya STK’nın işaret dili ile ilgili projelerinde proje süresi boyunca görev alabilirler.

İşaret Dili Temel Eğitim Sertifika Programı Kazanımları:

Türk İşaret Dili Sisteminin Oluşturulması ve Uygulamasına Yönelik Usul ve Esasların Belirlenmesine İlişkin Yönetmelik 14.04.2006 tarih ve 26139 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanmış ve çalışmalar Türk Dil Kurumu Koordinesinde başlatılmıştır. 18 Ocak 2011 tarih ve 27919 sayılı Türk İşaret Dili Sisteminin Oluşturulması ve Uygulamasına Yönelik Usul ve Esasların Belirlenmesine İlişkin Yönetmelik değişikliği ile Türk İşaret Sistemi oluşturuluncaya kadar Bakanlığımıza verilen Türk İşaret Dili öğretici ve tercümanlık kursları düzenleme yetkisi kapsamında “İşaret Dili Programı” hazırlanmıştır. Bu program ile katılımcıların Türk İşaret Dilini aktif bir şekilde kullanması ve işitme engellilerle iletişim kurabilmesi hedeflenmiştir.

Program hazırlama çalışmaları kapsamında alanda çalışan uzmanların görüş ve önerilerinden yola çıkılarak işaret diline özgü yeterlikler belirlenmiştir.

Kişisel Gelişim ve Eğitim Alanı öğretim programlan, gelişmelere bağlı olarak esnek ve sürekli güncellenmeye uygun bir yapıda tasarlanmıştır. Bireyler kazandıkları güncel mesleki yeterlikler doğrultusunda istihdam edilebileceklerdir.

İşaret Dili Temel Eğitimi İçeriği

-Parmak Alfabesi
-Rakamlar
-Aile

-Gıdalar
-Eşyalar
-Hayvanlar

-Duygular
-Zıt Anlamlılar
-Spor

-Renkler
-Okul ve Eğitim
-Meslekler

-Zaman
-Ülkeler
-Sağlık

-İller
-Günlük bazı kelimeler

İŞARET DİLİ TEMEL EĞİTİMİ SÜRESİ VE ŞEKLİ

İşaret Dili Temel Eğitimi Sertifika Programı, internet ortamında uzaktan eğitim yöntemiyle verilmektedir.

Eğitim Süresi: 20 Gün / Toplam 120 Ders Saati
Eğitim Şekli: Uzaktan Eğitim Sistemi İle İnternet Üzerinden Video Ders ( A-Senkron)
Sınav: Eğitimin Görüleceği Uzaktan Eğitim Sistemi Üzerinden Videolu Derslerin 70% Tamamlanmak Şartı İle Uzaktan Eğitim Sistemi Üzerinden Online Olarak Gerçekleşektir.

SERTİFİKA ALIMI VE UZAKTAN EĞİTİM SİSTEMİ KULLANIMI

 • Kesin kayıt işlemlerini tamamlayan kursiyerlerimize kullanıcı adı ve şifreleri sms ve e-posta yoluyla gönderilecektir.
 • Kullanıcı adı ve şifre ile uzaktan eğitim sistemine giriş yapılır.
 • Eğitim Videoları, ders dökümanları ve sınavınız sistemde karşınıza yüklü halde gelir.
 • Eğitim süresi boyunca dilediğiniz saatte giriş yapıp dersleri izleye bilirsiniz.
 • Eğitim süresi dolmadan en geç 1 gün önce online sınavınızı gerçekleştirip eğitiminizi tamamlamış olmanız gerekmektedir.

3M Akademi’ye göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.İletişim bilgilerinizi aşağıda ki ön bilgilendirme formuna bırakabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız bilgilendirme için kısa sürede sizlere dönüş sağlayacaktır.
Not : (Ön bilgilendirme için bırakmış olduğunuz iletişim bilgileri sadece sizi bilgilendirme araması yapmak içindir kayıt işlemi değildir.)
0553 920 0 920 – 0553 939 0 939

  Ödeme Sistemi Logoları

  Sözleşmeler

  Güvenli Ödeme
  3M AKADEMİ
  Şifreyi yenile
  × Whatsapp İletişim
  Shopping cart