Hızlı Okuma

Hızlı Okuma Eğitimi Nedir ? Nasıl Hızlı Okuruz

Her Kişiye Özel Eğitim Gruplarımızı Görebilirsiniz

Eğitmen Eğitimine Başvurup Hızlı Okuma Eğitmeni Olabilirsiniz.

3M Akademi Hızlı Okuma Satış Bayisi Olabilirsiniz.

HIZLI OKUMA 

Nasıl Öğretiyoruz?

Online hızlı okuma eğitimi, eğitim seviyenize göre (ilk, orta, lise, üniversite, yüksek lisans, doktora gibi) günde 1 seans olmak üzere 30 günlük özel bir eğitim müfredatı düzenler.

Her öğrenci sisteme kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapar. Her güne özel yapılması gereken egzersiz listesi ekrana gelir. Her egzersiz yapıldığında sistem otomatik olarak sizden bir sonraki egzersizi yapmanızı ister. 30 gün boyunca eğitim devam eder ve eğitim  sonunda okuma hızınız en az 2 kat artış gösterir. Online eğitim sistemine istediğiniz zaman giriş yaparak dersleri sırası ile takip edebilirsiniz. 3M Akademi’nin kişiye özel eğitim hazırlaması, geri bildirimlerle öğrenci & veliyi bilgilendirmesi ve daha bir çok ayrıcalıklarla diğer hızlı okuma platformlarından ayrışmaktadır.

3M Akademi kendi kendine hızlı okuma online platformu ile sisteme giriş yaptığınız anda okuma seviyeniz ölçülür. Sizin seviyenize uygun, size özel online platform yüklenir. Okuma seviyenize göre ödevlendirilirsiniz. Her ödevden sonra modüler olarak değerlendirilip başarı grafiğiniz sistem tarafından oluşturulur. 30 gün aralıksız olarak takip edilirsiniz ve her gün için bütünsel eğitim grafiğiniz program sonunda çıkar. Bu şekilde okuma hızınızın ve anlama düzeyinizin ölçülebilir verileri elde edilmiş olur.

Katkıları Nedir ?

Programımız online tabanlı olduğundan dolayı istenildiği zaman, istediği yerden (evden, okuldan, işten v.b.) öğrenci sisteme rahatlıkla erişim sağlayabilecektir.

Eğitim süresince egzersiz araçlarından (takistoskop, gruplama, hızlı okuma vs..) elde edilen verilere göre öğrenciyi geliştirmekdir. Bu gelişime bağlı olarak öğrencinin, velinin ve öğretmenin raporlar ile bilgilendirmesini yapan sistemdir.

Sistemde egzersiz yapılmaya başlandığı ilk andan itibaren yapılan her egzersizin seviyesi veri tabanına kayıt edilir. Bir sonra ki günde yapılacak egzersizlerin seviyesi veri tabanına kayıt edilen en son egzersizin seviyesini baz alır. Böylelikle aşamalı bir eğitim ile seviye gelişim durumlarının raporunu geri bildirimler ile alabilirsiniz.

Her öğrencinin seviye gelişim durumuna göre sistem kendini her çalışma sonunda yeniden düzenler. Bu şekilde her bireye özgü bir çalışma programı düzenler. Sisteme katılacak olan her bireyin eğitim grubuna göre sisteme kaydı yapılır. Öğrencinin seviyesine göre okuyacağı metinler de farklılık gösterir. Bu şekilde katılacağı eğitimde öğrenciler için derslerine yardımcı olacak metinler okuyarak hem hızlı okumayı öğrenip hem de derslerinde başarı sağlarlar.

Hızlı okumanın geliştiği bir bireyde dikkat ve konsantrasyon  aynı oranda artar. Buna bağlı olarak anlama oranı da artar. Öğrencilerin derslerinden sonra okunan metinler ile alakalı sorular sorarak anlama oranındaki artışlar rakamsal ve grafik olarak raporlamasını alabilirler.

3M Akademi’nin kişiye özel eğitim içeriği ve uygulamalar hazırlaması, sürekli olarak seviyeyi kontrol etmesi, kordinasyonlu bir eğitim sunması raporlama sistemi ile öğrenci, öğretmeni ve veliyi bilgilendirerek tüm hızlı okuma programlarından ayrışmaktadır.

Online hızlı okuma ve anlama kursumuz alışıla gelmiş klasik hızlı okuma eğitimlerinden bir çok yönde farklılık gösterir.

Hızlı Okuma Eğitim Grupları

İlkokul 2. ve 3. Sınıflar İçin Eğitim
İlkokul Öğrencileri İçin Özel Hazırlandı
Ortaokul Grubu İçin Özel Hazırlandı
Lise Öğrencilerine Uygun Metinlerle Hazırlandı
Üniversite Öğrencilerine Uygun Şekilde Hazırlandı
Yüksek Lisans ve Doktora Öğrencilerine Uygun Olarak Hazırlandı.
Tüm Yaş Grubuna Hitap Edecek Şekilde Hazırlandı.
Disleksi rahatsızlı olan öğrenciler için özel hazırlandı
Eğitimlerinizi internete sahip bilgisayar, tablet veya cep telefonundan takip edebilirsiniz..
Anlaşmalı banka kredi kartlarına 12 aya varan taksit imkanı ile eğitimi ve sertifikayı hemen al, taksit taksit öde..
3M Akademi’den Yaptığınız alışverişleriniz en hızlı şekilde tarafına Ulaştırılır..

Hızlı Okuma Kazanımları

 • Zaman Yönetimi Sağlar
  Günümüzde en önemli şey zamandır. Daha kısada daha çok bilgi edinmemizi sağlar.
 • Göz ve Beyin Kordinasyonunu Artırır
  Gözler, okuma esnasında çok hızlı hareket ettiği için beyine daha fazla bilgi gönderir.
 • Dikkati artırır
  Odaklanma maximum seviyeye çıktığından dolayı buna oranla dikkati de artırır.
 • Anlama Oranını Artırır
  Hızlı okuyan bireylerde anlama oranı da aynı oranda artığı görülmektedir.
 • Odaklanmayı artırır
  Göz beyne çok fazla bilgi gönderdiği için yazıya odaklanma maximum seviyeye çıkar.
 • Stresi Azaltır
  Özelikle sınavlarda zaman problemi ortadan kalktığı için stresi azaltır.
- 25%
İçerik favorilere eklendiFavorilerden kaldırıldı 0
Anlayarak Hızlı Okuma Eğitimi

Anlayarak Hızlı Okuma Eğitimi

 90,00
e-Devlet Onaylı
İçerik favorilere eklendiFavorilerden kaldırıldı 6
Hızlı Okuma Eğitmen Eğitimi

Hızlı Okuma Eğitmen Eğitimi

 700,00
Ödeme Sistemi Logoları

Sözleşmeler

Güvenli Ödeme
3M AKADEMİ
Şifreyi yenile
× Whatsapp İletişim
Shopping cart