Online Hizmet Sözleşmesi

Sözleşme Tarafları : İnopoli Elif Nur Şahin ve Formda Bilgileri Yer Alan Nihai Kullanıcı

3M Akademi web sitesi yetkilisi : İnopoli Elif Nur ŞAHİN

1.    EĞİTİM KONULARI VE SÜRELERİ VE ŞEKLİ

 • Dersler uzaktan eğitim sistemiyle video kaydı şeklinde gerçekleşecektir. ( 3M Akademi Videoları kursiyerler ile CD, flash bellek vs harici depolama sistemleri ile paylaşmaz. Ayrıca 3M Akademi eğitim videolarının kopyalanması, saklanması, paylaşılması ya da ticari amaçla kullanılmasının tespitinde yasal işlem başlatacığını kursiyerlerine bildirir.
 • Eğitimler online sistemler üzerinden olacaktır. 3M Akademi teknik aksaklıklar halinde daha iyi hizmet verebilmek için başka bir web online eğitim sistemine dersleri taşıyabilir.
 • 3M Akademi              kursiyerlerinin    eğitimlerini      alabilmeleri      için   online    eğitim

sisteminden sorumlumdur.

 • 3M Akademi Eğitim için şartları yerine getiremeyecek duruma gelirse ücreti

geri iade etmek ile yükümlüdür.

 • Kursiyer bazlı olarak, internet hızı yavaşlığı, pc problemleri, internet sağlayıcı
 1. Kuruluşlar vb. gibi kaynaklanan sorunlardan 3M Akademi sorumlu değildir.

 

2.               EĞİTİMLERİN ÖNGÖRÜLEN TARİHLERİ

 • Eğitim tarihleri 3makademi.com web adresinde belirtilen tarihlerde başlar.
 • ** 3M Akademi Eğitim Tarihlerinde ve Eğitmen seçiminde değiştirme hakkını

gizli tutabilir. 3M  Akademi  tarih,mekan,sistem  değişliği yapsa  dahi  kursiyerlerine  eğitimi tamamlamakla yükümlüdür

3.               ŞİFRE TANIMLAMA

Ø     3M Akademi uzaktan eğitime giriş sistemi ; kullanıcı adı ve şifreleri eğitim belirtilen tarihinde saat 20 : 00 ‘ a kadar şifreleri kursiyerlerine mail ve/veya sms yoluyla iletir.

Ø     Eğitim tarihinde şifrelerin ulaşmaması durumunda şifrelerin ulaştığı tarihte eğitim başlamış olur ve kursiyerin kaybettiği gün veya günleri süreye ekleyerek kursiyere kurs süre hakkını yerine getirilir.

Ø     Şifrelerin geçikmesi durumunda hiçbir şekilde ücret geri iadesi istenemez, ücret iadesi ancak eğitim açılamadığı taktirde iade edilir.

4.               BELGELENDİRME

 • “3M Akademi eğitimlere katılan ve gerekli yükümlülükleri yerine getiren tüm kursiyerlerine kursiyer adına düzenlenmiş, herhangi bir kamu üniversitesinden Sertifika
 • 3M Akademi Sertifikaları anlaşmalı kargo şirketleri ile karşı ödemeli olarak gönderim yapılacaktır.
 • 3M Akademi  kursiyerin  vermiş  olduğu  bilgileri  doğru  kabul  etmekte  ve doğabilecek sorumluluklardan sorumlu değildir.
 • 3M Akademi sertifikasını Kamu Üniversitesinden vermekle yükümlüdür.
  • 3M Akademi anlaşmalı olduğu kamu üniversitelerin ismini gizli tutma ve sertifikayı anlaşmalı olduğu herhangi bir kamu üniversitesinden verme hakkı vardır.
 • Kursiyerin vermiş olduğu bilgilerden kaynaklı olarak sertifikada yapılacak değişikliklerde sertifika düzeltme bedeli istenmektedir.
 • Eğitim sertifikasının kursiyere ulaşması eğitim bitiş tarihinden sonra 30 iş günü içerisinde kursiyere ulaştırılır.

5.               KESİN KAYIT SIRASINDA İSTENİLEN BELGELER

Kursiyer kesin kaydı için ;

· En Son Mezun Olunan Okul Diploması

· Kimlik

· Eğitim Hizmet Sözleşmesini

· Banka Dekontunu

Taratıp (scan) mail ortamında 3makademi@gmail.com mail adresine gönderilmesi istenmektedir.

6.               DERS NOTLARI VE DOKÜMANLARI:

 

 • “3M Akademi, kursiyerleri ile eğitmenlerin paylaşıma açtığını ders notlarını, uzaktan eğitim sisteminde paylaşıma açmakla yükümlüdür.
 • 3M Akademi, eğitmenlerin dokümanlarını paylaşmaması durumunda doküman verme zorunluluğu

7.               ÜCRETLENDİRME:

 • Eğitim ücretlendirmelerimiz 3makademi.com  web adresinde yayınlanan kurs fiyatı üzerinden yapılmaktadır.
 • 3M Akademi belirttiği kurs ücreti ve KDV bedeli dışında (kursiyer kaynaklı düzeltmeler hariç) para talep
 • Sertifika kayıp , yenileme vb. durumlarda sertifika yenileme ücreti talep edilen tarihteki fiyatlar üzerinden %50 şeklinde talep edilir.
 • Sertifika kargo gönderimleri karşı ödemeli şekilde gönderilmektedir.
 • Kursiyerin vermiş olduğu bilgilerden kaynaklı olarak sertifikada yapılacak değişikliklerde sertifika düzeltme bedeli istenmektedir.
 • Kursiyer, uzaktan eğim sistemi şifresi ulaştıktan sonra ve/veya kurs ücretinin ödemesinden sonra cayma hakkı yoktur.
 • Eğitim ücreti eğitim başlamadan peşin olarak EFT/Havale ya da kredi kartı yolu ile tahsil

 

 1.  İADE ve TESLİMAT KOŞULLARI

4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik’te “Niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.” hükmü bulunmaktadır. Bu hükümde de belirtildiği üzere; satın alınan eğitim paketleri, hizmetler veya ürünler; ücretleri ödendikten sonra mesai saatleri içerisinde aktif hale getirilir. Aktif edilen üyelikler hiçbir neden gösterilerek üye tarafından iptal edilemez, yasal cayma hakkı kullanılamaz ve 3M Akademi tarafından tahsil edilen ücretler üyeye iade edilmez.

Niteliği itibariyle iade edilemeyecek mallar, tek kullanımlık mallar, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen mallar ve her türlü eğitim-öğretim faaliyetleri için cayma hakkı kullanılamaz. Aşağıda belirtilen mallar veya hizmetlerde cayma hakkının kullanılması, söz konusu bir mal ise ambalajının açılmamış, bozulmamış ve kullanılmamış olması şartına bağlıdır. 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun esaslarına göre “Ayıplı Mal” tanımına uymayan ve ambalajı açılmış veya bozulmuş ürünlerin değişimi ve iadesi yapılmaz.

-Her türlü yazılım ve programlar,
DVD,VCD,CD, kaset, online hizmetler ve bunun gibi medyalar,
-Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri,
-Her türlü eğitim ve öğretim faaliyetleri, seminer, kurs vb. eğitim sonrasında verilen bilgiler geri alınamayacağı için iade edilemez, ücret   iadesi yapılmaz,
-Kapora bedeli ücret iadesi yapılmaz.
-Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler ve tüketiciye anında teslim edilen mallara ilişkin sözleşmeler cayma hakkı ve kullanımına   ilişkin hükümlere tabi değildir,
-Ayrıca, tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen   mallarda  da cayma hakkı kullanılamaz iade edilemez.

 1. GİZLİLİK

 • 3M Akademi vermis olduğunuz bilgileri üniversite ve 3M Akademi bünyesinde bulunan firmalar dışında paylaşmamayı taahhüt eder.
 • İletişim bilgileri dışında ki bilgiler 3M Akademi tarafından saklanmaz.
 • Ön kayıt formunu doldurarak size haftalık ve aylık sms , telefon ve mail bilgilendirmesini kabul etmiş sayılırsınız. Bu bilgilendirmeden çıkma hakkına sahipsiniz. Haberdar ettiğiniz taktirde bilgilendirme almayacaksınız.
 1. Sözleşmenin Onaylanması

3M Akademi üyeleri, Eğitim/Fırsat / Ön Kayıt / Başvuru Formu’nu doldurdukları andan itibaren 3M Online Eğitim Sistemi’ne kayıt işlemleri başlamış ve müşteri hizmet sözleşmesini okuyup/anlayıp kabul etmiş sayılacaktır.

Sosyal medyalardan gönderilen bilgiler kapsamında mail olarak gönderilen hizmet sözleşmesini de mail ortamında okuyup anlayıp kabul etmiş ya da aşağıdaki formu doldurması halinde kabul etmiş sayılacaktır.

Sözleşme onay tarihi mailin gönderilmesi ve/veya formun doldurma tarihi esas alınır.

 1. Uyuşmazlık ve Mahkeme

Tarafların uyuşmazlık durumunda bu sözleşme ile ilgili ; Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri, ilan edilen değerin üstünde ise Denizli Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

  1) Gizlilik Sözleşmesi

  2) Üyelik Sözleşmesi ve Satış Sözleşmesi

  3) İade ve Teslimat Koşulları

  4) Online Hizmet Sözleşmesi

  Lütfen Sözleşmeleri Kabul Ettiğinize Dair Alanı İşaretleyin
  Sözleşmeleri okudum anladım kabul ediyorum.

  Ödeme Sistemi Logoları
  Güvenli Ödeme
  3M AKADEMİ
  Şifreyi yenile
  × Whatsapp İletişim
  Shopping cart