2018 2019 Yılında yapılacak olan sözleşmeli öğretmen atamaları ne zaman ? Sözleşmeli öğretmen alım tarihleri, sözleşmeli öğretmen ön başvuru tarihleri hakkında kısaca bilgi verelim.  Sözleşmeli öğretmen ön başvuru tarihleri en çok merak edilen  konuların başında geliyor. Sözleşmeli öğretmen alımları ile ilgili açıklamalara istinaden sözleşmeli öğretmen tarihleri aşağıda ki maddelerde yer almaktadır.  Sözleşmeli öğretmen başvuruları nasıl yapılır ? Sözleşmeli öğretmen başvuru tarihleri nelerdir ? Madde madde açıklayalım.SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Sözleşmeli öğretmenlik için yapılacak başvuru, elektronik ortamda (http://mebbis.meb.gov.tr ve http://personel.meb.gov.tr adreslerinden) alınacak.

Bu başvuruda adaylar, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Konya, Malatya, Mardin, Muğla, Kocaeli, Samsun, Sivas, Trabzon ve Van’daki sınav merkezinin tamamını tercih edebilecek. Başvuru onayları ise il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerince yapılacak.

BAŞVURU TARİHLERİ

Sözleşmeli Öğretmen Ön başvuru, sınav merkezlerinin ilanı ve sınav merkezi tercihlerinin alınması 19-23 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek. 3 Aralık’ta sınav merkezleri ilan edilecek, 10 Aralık ile 31 Aralık tarihleri arasında ise sözlü sınavlar yapılacak.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sözleşmeli öğretmen sonuçları ; 15 Ocak 2019’da sözlü sınav sonuçlarını ilan edecek MEB, 28 Ocak-1 Şubat tarihleri arasında ise adayların tercihlerini alacak.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATAMASI NE ZAMAN?

Bakanlık 20 bin sözleşmeli öğretmenin atamalarını ise 7 Şubat 2019’da yapacak.

Sertifikalarınızı Almayı Unutmayın

İndirim!
 1.500,00
İndirim!
İndirim!
 1.750,00
İndirim!

Çocuk Gelişimi Okul Öncesi

Yaratıcı Drama Eğitmen Eğitimi

 1.750,00

 

3M Akademi Sözleşmeli Öğretmenlik Ön Başvuru Tarihleri Bülteni. Sözleşmeli öğretmen adaylarımızın alabileceği sertifikalı eğitimler için bizlerle irtibata geçebilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız sizlere eğitimler hakkında bilgilendirme yapacaktır. Bizlere 0553 920 0 920 nolu telefondan ya da 0553 930 0 930 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizlere daha iyi bir hizmet sunabilmek için sitemizde çerezlerden faydalanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerezleri kullanmamıza izin vermiş oluyorsunuz. Daha fazla bilgi için
×

Merhaba!

Whatsapp üzerinden görüşme başlatmak için eğitim danışmanlarımızdan birini seçiniz.

× Whatsapp