ASDEP Personel Alımı
60 KPSS ile 4 Bin Kamu Personeli Alımı İçin Geri Sayım Sona Eriyor-İşte Mezuniyet Şartı

ASDEP personeli alımı için geçtiğimiz gün Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’dan açıklama gelmişti. Bakan Kaya 2018 yılında 4 bin personel alımı yapılacağını söylemişti. PEki 4 bin personel alımı için başvuru şartları ne olacak? KPSS puan şartı ne olacak?

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, geçtiğimiz gün katıldığı bir programda yaptığı açıklamada 4 bin ASDEP personeli alımı yapılacağını söyledi.

Bakan Kaya’nın 4 bin kamu personeli alımı yapılacak açıklamasını yapmasının ardından memur adayları ASDEP personeli alımı başvuru şartlarını ve diğer detayları araştırmaya başladı. Biz de olarak geçtiğimiz yıl yapılan ASDEP persponeli alımları ile mevzuata göz attık ve yeni dönem ASDEP personeli alımı başvuru şartlarına haberimizde yer verdik.

BAKAN KAYA’NIN PERSONEL ALIMI AÇIKLAMASI

Aile Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya yaptığı açıklamada personel alımı ile ilgili şu ifadeleri kullandı: “Hizmet odaklı anlayışımızla hane ziyaretlerinde bulunuyoruz. Dezavantajlı kesimlerden başladık ancak şuan personel sayımız 3 bin. Ancak yakın zamanda bunu 7 bin kadar sayıya ulaştırmayı hedefliyoruz. 2018 yılı içerisinde 4 bin yeni ASDEP personeli istihdamı sağlamayı planlıyoruz”

Sizin düşüncelerinizi de almaktan mutluluk duyacağız

   Bir cevap bırak

   Ödeme Sistemi Logoları
   Güvenli Ödeme
   3M AKADEMİ
   Şifreyi yenile
   × Whatsapp İletişim Available from 00:00 to 23:59
   Shopping cart