Ataması gerçekleşen 20 bin sözleşmeli öğretmen göreve ne zaman başlayacak

Ataması gerçekleşen 20 bin sözleşmeli öğretmen göreve ne zaman başlayacak?

Bilindiği üzere korona virüs vakalarının ülkemizde görülmesi ve salgının önlenmesi amacıyla okullar 1 hafta tatil ve 1 hafta uzaktan eğitim olmak üzere toplam 2 hafta boyunca kapatıldı.

Korona virüs salgın tehlikesinin ortadan kalkması ve okulların açılması durumunda atanan sözleşmeli öğretmenlerin kararnamelerinin okullara gönderilmesi bekleniyor.

Şu anki duruma göre okulların 30 Mart tarihinde açılması planlanmaktadır. Atanan sözleşmeli öğretmenlerin ise Nisan ayının 1.haftası veya 2.haftası gibi göreve başlamaları muhtemeldir.

Korana virüsü salgının seyri  ve alınacak tedbirler kapsamından bundan sonra ki süreçte okulların tatil süresinin uzatılmasına bağlı olarak göreve başlama durumu netlik kazanacaktır

Konuyla ilgili Milli eğitim bakanlığından resmi bir açıklama geldi andan itibaren sitemizde paylaşılacaktır.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak çalışacak sözleşmeli öğretmenlerin KPSS puanından ve sözlü mülakattan başarı ile geçmesinin ardından atama yerileri belli oldu. Sözleşmeli öğretmenlerin göreve başlama işlemlerinde istenen belgeler ise merak edilmeye başlandı. İşte 2020 sözleşmeli öğretmenlikte göreve başlamada istenen belgelerin listesi.

ATAMADA 15 GÜN DETAYI

Atamaları kendilerine tebliğ edilen öğretmenler, tebliğ tarihini izleyen 15 gün içinde göreve başlamak üzere atandıkları il millî eğitim müdürlüklerine istenilen belgelerle birlikte başvuruda bulunması gerekiyor.

Sabıka sorgulama belgesinde “Adli sicil kaydı vardır” ibaresi bulunanlara ait sabıka sorgulama belgesi ile buna ilişkin mahkeme kararı temin edilerek Personel Genel Müdürlüğü Öğretmen Atama Daire Başkanlığına gönderilecektir. Bu adaylar
hakkında Bakanlığın vereceği karar doğrultusunda işlem yapılacaktır.

Göreve başlama esnasında istenilen sağlık durumu yönünden öğretmenlik görevini yapmasına engel bir durumu olmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden alınacak sağlık kurulu raporunda yer alan ifadeler doğrultusunda göreve başlatılmasında tereddüt oluşanlar için Personel Genel Müdürlüğü Öğretmen Atama Daire Başkanlığından görüş istenilecektir.

 

GEREKLİ BELGELER NELER?

Atamaların Duyurulması ve Tebligat ile Göreve Başlama

Bilgisayar ortamında gerçekleştirilen atama sonuçları, Bakanlığın http://personel.meb.gov.tr internet adresinden duyurulacaktır.

adreslerine 7201 sayılı Tebligat Kanununa göre elektronik ortamda tebligat yapılacaktır. Elektronik posta adresinin hatalı veya eksik olması ya da aktif
olmaması durumunda oluşacak hukuki sonuçlardan adaylar sorumlu olacaktır.

Sözleşmeli öğretmen olarak ataması yapılanlardan göreve başlama işlemi esnasında aşağıdaki belgeler istenecektir:

– Bu duyuruda başvuru esnasında isteneceği belirtilen belgeler,
– Son altı ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf (6 adet),
– Mal bildirimi (il millî eğitim müdürlüklerinden temin edilecektir),
– Elektronik Başvuru Formunun onaylı örneği,
– Başvuru esnasında Pedagojik Formasyon Belgesi yerine resmî yazı ibraz edenlerden Pedagojik Formasyon Belgesi.
– Sağlık durumu yönünden öğretmenlik görevini yapmasına engel bir durumu olmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden alınacak sağlık kurulu raporu,
– Güncel tarihli Adli Sicil Kaydını gösterir belge, istenecektir.

3M Akademi Öğretmenlere Yönelik Eğitmenlik Belgeleri, Üniversiteler İşbirliği ile hazırlanan sertifikalı eğitim programlarını aşağıdaki resme tıklayıp ulaşabilirsiniz.

Sizin düşüncelerinizi de almaktan mutluluk duyacağız

   Bir cevap bırak

   Ödeme Sistemi Logoları
   Güvenli Ödeme
   3M AKADEMİ
   Şifreyi yenile
   × Whatsapp İletişim Available from 00:00 to 23:59
   Shopping cart