BMW’nin Başarı Hikayesi Nedir?

Bu yazımızda BMW’nin başarı hikayesini alacağız. bmw ile ilgili merak ettiğiniz soruları, nasıl başarıyı yakaladığını bu yazımızda bulabilirsiniz. Kişisel gelişim başarı hikayeleri arasında etkileyici bir yeri olan bmw Başarı Hikayesi sizlere de ışık tutacağına inanıyoruz. Diğer firmaların ve kişilerin başarı hikayelerini sitemizden bulabilirsiniz. Başarı hikayeleri  herkese ilham veren hikayelerdir. Okuyarak kendi başarınızın temellerini atabilir, siz de kendi başarı hikayenizi yazabilirsiniz.

 

BMW’nin Başarı Hikayesini

Bayerische Motoren Werke, yaygın olarak BMW olarak bilinir. Alman merkezli bir otomobil imalat şirketidir. 1916’da Franz Josef Popp tarafından kurulmuştur. BMW’nin merkez ofisi Münih, Bavaria, Almanya’dır. 2012 itibariyle çalışan sayısı 105.876 olan BMW, Audi ve Mercedes-Benz’in yanı sıra en beğenilen ve en güvenilir otomobil üreticilerinden biridir.

BMW kraliyet sınıfı otomobil üreticisi olan Rolls-Royce Motor arabalarından çok saygın aile şirketidir. Daha sonra BMW Motorrad’a sevk edilen BMW, halihazırda araba ve motosiklet imalat ve üreticiliği yapmaktadır. Şirket halk arasında,  “3büyük Alman” olarak adlandırılan ve diğer ikisi Audi ve Mercedes-Benz olan lüks otomobil üreticilerinin üçlüsünü oluşturmaktadır.

BMW, Franz Josef Popp, Karl Rapp, Camillo Castiglioni tarafından kurulmuştur. Başlangıçta Rapp Motorenwerke adında bir uçak imalat şirketidir. Ancak 1918’de 1. Dünya Savaşı’ndan sonra şirketin üretim birimi, uçak motoru üretmeyi durdurmak için zorlanmış ve 1923’de şirket, motosiklet üretmeye doğru kaymıştır.

Kısa süre sonra marka, ticari bir ölçekte motosiklet imalatına ve üretimine başlamıştır. Şirket 1930’da anlaşmanın kaldırılmasından sonra, uçak imalat ünitesi için yeşil sinyal vermiştir.

Şirket, 1959 yılında sert mali krizle karşı karşıya kalmış ve tasfiye olmak yerine otomobil imalatını yeni sektöre geçirmeye karar vermiştir..

BMW, 1918 yılında BMW IIIa olarak adlandırılan ilk uçak motorunu üretmiştir. Motor, elektrik performansı ve çevikliği ile ilgili tüketicilerden değerlendirme almıştır. Hemen sonra jet-motor ve 2. Dünya Savaşı için savaş uçakları tasarlamıştır.

BMW, otomobil üretim birimlerine geçmesi sebebiyle, 1966’da Hans Glas Şirketi’ni satın almıştır. BMW’nin ilk arabası, “Dixi” olarak adlandırılan, Austin 7 modelini temel alan bir türüdür. 1992 yılında, BMW üretim ve geliştirme için ABD’de Kaliforniya merkezli sanayi tasarım stüdyosu satın almıştır.

Başarılı Yıllar ve Yarış Geçmişi

Ortadoğu, Güneydoğu, Rusya ve Mısır’daki 6’dan fazla montaj operasyonunun güncel tahmini ile, BMW’nin özellikle piyasa taleplerini karşılamak için otomobil üretimini arttırdığı bildirilmiştir. BMW, lüks otomobil ve motorlarda bir marka olmanın yanı sıra farklı formula-1 yarışlarında da büyük başarı kazanmıştır. Son raporda, Formula 1’e 20’den fazla BMW katılmıştır. BMW otomobilleri en son 2008’de Kanada Grand Prix’sinde BMW Sauber F1 Takımı olan farklı etkinliklerde başarıyı tatmıştır.

BMW, Olimpiyatlar, Amerika Birleşik Devletleri Olimpiyat Komitesi, Avrupa Golf Etkinlikleri ve BMW Uluslararası Açık ve Almanya’da BMW İtalyan Açık dahil olmak üzere. PGA Şampiyonası gibi çeşitli spor etkinliklerinin dahil olduğu ligler ve farklı spor etkinlerine sponsor olmanın gururunu yaşamaktadır. BMW, alışılmış BMW mavisi ve beyaz logosu ile üretimini pazarlamaktadır. Logo, Bavyera bayrağı renkleri de dahil olmak üzere, atalarının Rapp Motorenwerke şirketinin yuvarlak logosundan elde edilmiştir.

Üretim Sahaları

BMW Motorrad, Mini, BMW Motorsport ve BMWi olmak üzere 4 operasyonel bölümle 2012 yılı itibarıyla 76,84 milyar € gelir elde etmeyi başarmıştır. Ünlü dergilere ve anketlere göre, BMW’nin adı üst otomobil üreticileri ve en iyi 20 teknik firma arasında listelenmiştir.

2016’dan itibaren, BMW’nin sahipleri, hisselerin% 29’una sahip olan Stefan Quandt, %21’ine Susanne Klatten ve kalan %50’si ise kamuya aittir.

Diğer Tüm Başarı Hikayelerini Okumak İçin Tıklayınız.

Kaynak:http://girisimturkiye.com/2017/01/25/bmw-surus-keyfi-bavyeradan-dunyaya/
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizlere daha iyi bir hizmet sunabilmek için sitemizde çerezlerden faydalanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerezleri kullanmamıza izin vermiş oluyorsunuz. Daha fazla bilgi için
×

Merhaba!

Whatsapp üzerinden görüşme başlatmak için eğitim danışmanlarımızdan birini seçiniz.

× Whatsapp