[vc_row][vc_column][wpsm_woobox id=”46772″][vc_column_text]Çocuklara Kodlama Öğretebileceğiniz Ücretsiz İnternet Siteleri

Kodlama ve robotik dersi çocukların analitik düşünme, problem çözme konusunda beceri kazandırarak geleceğin teknoloji çağına uyum sağlamalarında yardımcı olmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığının müfredata eklediği bu dersi çocuklara öğretme konusunda yararlanabileceğiniz bazı kodlama programları mevcut.Kodlama Robotik Kodlama Dersi ile ilgili öğrenmek istediklerinizi 3M Akademi sitemizden bize ulaşarak sağlayabilirsiniz.Daha ayrıntılı bilgi almak için buraya tıklayarak size yardımcı olabilecek eğitim danışmanı arkadaşlarımıza ulaşabilirsiniz.Çocukların kodlama öğrenmelerine yardımcı olacak bir dizi ücretsiz web sitesini sizler için derledik.

Code.org

Kar amacı gütmeyen internet sitelerinden olan code.org, kodlama dünyasına adım atmayı düşünen çocuklar için iyi bir başlangıç noktası olabilir. Sitede paylaşılan çok sayıda çevrimiçi kaynağa ve uygulamaya kolayca erişmek mümkün. (Sitenin dili Türkçe)

Code Combat

Etkileşimli bir oyun modelini kullanmayı tercih eden ve ücretsiz olan Code Combat’ta  ebeveyn hesabınızı oluşturmanız yeterli. Sonrasında web sitesinde çevrimiçi dolaşarak kod öğrenmenin keyfini sürebilirsiniz. (Sitenin dili İngilizce)

Codeacademy

Kullanıcı dostu olan ve interaktif web sitesi olma özelliğini taşıyan Codeacademy çocuklara temel kod bilgilerini öğretirken, eğlenceyi ve oyunu da unutmuyor. Site, basit kodları oyunlaştırarak sunuyor. (Sitenin dili İngilizce)

Code Monster

Birbiriyle bağlantılı iki yazılım ekranına sahip olan Code Monster sitesinin tasarımı sayesinde bir ekrana yazılan kodun diğer ekranda ne yaptığını görmek mümkün. (Sitenin dili İngilizce)

Khan Academy

Zengin ve zorlu matematik oyunlarıyla bilinen Khan Academy, çocuklara grafikler, animasyonlar, etkileşimli görseller hazırlamak için gerekli olan temel programlama öğretileri sunuyor. (Sitenin dili İngilizce)

Scratch

8 ile 16 yaş grubu arasındaki çocukları hedefleyen, kullanımı kolay programlama dili, çocukların hayal edebilecekleri neredeyse her şeyi oluşturmalarını sağlıyor. Scratch’in farkı ise hiçbir kod satırının olmayışı. İnternet sitesi, sanal Lego’lara benzeyen Scratch bloklarını düzenleme ve birleştirme olanağı sunuyor. (Sitenin dili Türkçe)

Stencyl

Scratch’ten esinlenen Stencyl, kullanıcıların iOS, Android, Flash, Windows, Linux ve Mac sistemleri için basit oyunlar oluşturmasına olanak tanıyor. (Sitenin dili İngilizce)

Kaynak: https://mommypoppins.com/coding-kids-free-websites-teach-learn-programming[/vc_column_text][wpsm_woobox id=”46772″][/vc_column][/vc_row]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizlere daha iyi bir hizmet sunabilmek için sitemizde çerezlerden faydalanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerezleri kullanmamıza izin vermiş oluyorsunuz. Daha fazla bilgi için
×

Merhaba!

Whatsapp üzerinden görüşme başlatmak için eğitim danışmanlarımızdan birini seçiniz.

× Whatsapp