Drama Sertifikası Ne İşe Yarar

Drama Sertifikası Ne İşe Yarar 

Drama Nedir ?

Drama Sertifikası Ne İşe Yarar, Öncelikle drama nedir sorusunun cevabını vermek gerekir. Drama kelime kökeni olarak Yunanca dran kelimesinden türemiştir. Dran ; yapmak, eylemek, etmek anlamına gelmektedir.  Drama :  Dromenon Antik Yunan dini törenini de içinde barınan dran kelimesinin hareket anlamından türetilmiştir. Bir şeyi anlatmak için içinde  ” yapma, eyleme, etme fiillerini barındıran her şey dramadır. Drama kelimesi Türkçe’ye, Fransızca drame kelimesinden geçmiştir.  Drama doğrudan doğruya yaşamaktır. Öğretim teknikleri içerisinde drama, bir fikri, bir düşünceyi, konuyu yaparak yaşatarak öğrenme ve öğretmedir.

Drama Sertifikası Ne İşe Yarar 

Drama Sertifikası Ne İşe Yarar, Drama sertifikası drama eğitimleri sonunda almış olduğunuz belgenin adıdır. Drama sertifikası ile drama eğitmeni olmuş olursunuz. Drama bir çok alanda kullanılan yöntemdir, bir toplantıda sunum yaparken, çocuğunuza bir olayı ya da olguyu anlatırken. İkna ve kavratma tekniklerini kullanırken ya da ekibinizin motivasyonunu yükseltirken bir çok alanda kullanabilirsiniz. En çok bilinen kısmı ise eğitimde öğretme teknikleri içerisinde yer almasıdır. Drama eğitmeni başlı başına bir unvan olduğu gibi size her zaman yardımcı olabilecek bir kabiliyet ve de beceri imkanı sunmaktadır. Örneğin öğretmen ya da eğitimci kimliğinizin olmadığını, bir firmada iş sağlığı güvenliği uzmanı olduğunu varsayalım. Burada da uzman iş sağlığı ve güvenliğinin önemini anlatırken ekip arkadaşlarına drama yöntemlerini kullanarak aktarım sağlayabilir. Drama çalışması etme eyleme olgularının olduğu her yerde kullanılabilen bir tekniktir.

Drama Sertifikası Ne İşe Yarar, Drama sertifikası ile kariyerinize katkı sağladığınız gibi ayrıca bir iş bulma imkanı ya da alan değiştirme imkanı da sağlamış olabilirsiniz. Drama sertifikası ile değerlendirebileceğiniz bazı alan ve işler ise ;

 • MEB bünyesinde atanmış öğretmen iseniz Egzersiz, Kurs açabilirsiniz.
 • Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü üzerinden ” Okullar Hayat Olsun Projesi ” ya da Okullar Hayat Olsun Modülü üzerinden kurs açabilir, eğitmen olarak görev alabilirsiniz.
 • Yaratıcı Drama seçmeli dersine öğretmen olarak derslere eğitici olabilirsiniz.
 • Belediyelerin açmış olduğu eğitim kurumlarında Yaratıcı Drama Eğitmeni olarak görev alabilirsiniz.
 • Anaokulu, Kreş gibi okul öncesi eğitim gruplarında çok rahatlıkla yaratıcı drama eğitmeni olarak çalışabilirsiniz.
 • Her hangi bir alanda eğitim veriyorsanız drama teknikleri ile eğitim yönlerinizi güçlendirebilirsiniz.
 • Özel kurum ve kuruluşlara ” outdoor ” diye tabir ettiğimiz eğitimleri drama yöntemlerini kullanarak etkili bir şekilde verebilirsiniz.
 • Özel okulların ilköğretim, orta öğretim ve lise kademelerinde yaratıcı drama eğitmeni olarak çalışabilirsiniz.
 • Yazmış olduğunuz projelerde cv’nizi güçlü gösterebilir, sertifikanız ile artı puan sağlayabilirsiniz.
 • Etkinlik ve sanat merkezlerinde Yaratıcı Drama Eğitmeni olarak görev alabilirsiniz.
 • Muhtelif kurs merkezlerinde eğitmen olarak görev alabilirsiniz.

Drama sertifikası ne işer yarar, Drama sertifikası ve eğitimi kullanım alanı çok fazladır. Hele ki eğitim alanlarında kariyerinizi ilerletiyor iseniz muhakkak CV’nizde yer alması gereken bir sertifikadır.

Drama Sertifikası Nereden Alınır ?

Drama Sertifikası Nereden Alınır, Bir çok üniversite drama sertifika programı düzenlemektedir, 3M Akademi olarak biz de üniversiteler ile işbirliği halindeyiz ve de alt yapı sağlamaktayız. Drama eğitimlerini kurumumuz 3M Akademi’den alabilirsiniz. Yaratıcı Drama Sertifikası üniversite onaylı olup,  üniversitelerin ıslak mührü ve imzası ile gelmektedir. YÖK kurumu olan üniversitelerden onaylı olduğu için diplomalarınız gibi YÖK’ü tanıyan ülkelerde uygun kriterleri sağlamanız koşuluyla uluslararası geçerli bir yaratıcı drama sertifikası almış olmaktasınız.

Yaratıcı Drama Eğitmen Eğitimi

 750,00  450,00 -40%
Yaratıcı Drama Eğitmen Eğitimi,  Üniversiteler işbirliği ile hazırlanan yaratıcı drama eğitmen eğitimi Video A sekron teknolojisi ile anlaşmalı ...
İçerik favorilere eklendiFavorilerden kaldırıldı 23
Drama Sertifikası Geçerliliği Nedir ? 

Drama sertifikası kamu kurum ve kuruluşlarından onaylı olduğu için, yönetmelikler kapsamında geçerlidir.

Yaratıcı Drama Eğitmen Eğitimi

 750,00  450,00 -40%
Yaratıcı Drama Eğitmen Eğitimi,  Üniversiteler işbirliği ile hazırlanan yaratıcı drama eğitmen eğitimi Video A sekron teknolojisi ile anlaşmalı ...
İçerik favorilere eklendiFavorilerden kaldırıldı 23

Dram eğitmen eğitimine başvurmak için tıklayınız. 

Dilerseniz ekranda yer alan WhatsApp butonundan ya da canlı destek hattında sorularınızı sorabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımızdan bilgi alabilir, sorularınızı sorabilirsiniz.

Yaratıcı Drama Eğitmen Eğitimi

Yaratıcı Drama Sertifika Programına Başvurmak ya da Bilgi Almak İçin Tıklayınız.


 750,00  450,00Sepete Ekle


meb onaylı yaratıcı drama sertifikası

yaratıcı drama sertifikası, yaratıcı drama eğitmen eğitimi, yaratıcı drama kursu, yaratıcı drama sertifika programı, yaratıcı drama uzaktan eğitim, yaratıcı drama sertifika program içeriği, yaratıcı drama nedir, yaratıcı drama eğitmeni nasıl olunur, yaratıcı drama eğitmen eğitimi uzaktan eğitim, okul öncesi drama teknikleri, yaratıcı drama örnekleri, Drama Sertifikası Ne İşe Yarar

   Ödeme Sistemi Logoları
   Güvenli Ödeme
   3M AKADEMİ
   Şifreyi yenile
   × Whatsapp İletişim Available from 00:00 to 23:59
   Shopping cart