Eğitim ve Öğrenci Koçluğu

Eğitim Koçluğu ve Öğrenci Koçluğu hakkında en çok sorulan soruları cevaplandırdık. Eğitim koçu nedir, ne iş yapar, sertifikası nereden alınabilir ? Eğitim koçluğu ve öğrenci koçluğu sertifikası veren kurumlar nelerdir? Uluslararası geçerli eğitim ve öğrenci koçluğu sertifika programları hakkında bilgiler, koçluk çalışma alanları nedir? Vb tüm soruların cevabına yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Eğitim koçluğu Nedir?

Eğitim Koçluğu ya da Öğrenci Koçluğu; Öğrencilerin hem içsel başarılarını kazanmasını hem de derslere yönelik başarısında yol arkadaşlığı yapan kişiye eğitim koçu ya da öğrenci koçu denilmektedir.

Eğitim ya da Öğrenci Koçu öğrencileri ile olan ilişkisinde öğrencinin sadece ders konusuna odaklanmaz aynı zamanda öğrencinin iç dünyasına odaklanır. İç dünyasındaki engelleri ortadan kaldıracak yaklaşımlar ile öğrencinin daha motive ve odaklanmış halde derslerine yönelmesini sağlar. Öğrenci koçu ya da eğitim koçu ( eğitim danışmanı da denilebilir ) kısa öğrencinin iyi bir yol arkadaşıdır.

Eğitim Koçu ya da Öğrenci Koçu Ne İşe Yarar?  

Eğitim Koçu ya da Öğrenci Koçu; Öğrencinin ne yaptığını, ne yapmak istediğini, ne olmak istediğini, nerede olmak istediği vb. durumları doğru sorularla öğrencinin fark etmesini, kendi farkındalığını yaratmasını sağlayan kişilerdir. Öğrenci ya da eğitim koçu öğrenciye ne yapması gerektiğini söyleyen değil öğrencinin kendisinin ne yapması gerektiğini sağlatan farkındalık elçisidir diyebiliriz.

Eğitim Koçu ( Öğrenci Koçu ) Ne Yapar?

Eğitim Koçu ( Öğrenci Koçu ) Ne İş Yapar?

Eğitim koçu ya da öğrenci koçu danışanına doğru yöntem ve tekniklerle yaklaşarak öğrencinin kendini fark etmesini sağlar. Öğrencinin potansiyelini açığa çıkartarak hedeflerine daha iyi şekilde güdülenmesini sağlatır. Eğitim koçu sadece öğrenci ile değil ebeveynleri ile de irtibat halinde olup bir nevi aile koçluğunu da gerçekleştirmektedir. Eğitim koçu ne yapar sorusunun kısaca cevabı öğrencinin kendisini keşfetmesini sağlayan doğru yol arkadaşıdır.

Eğitim Koçu Nasıl Olunur?

Eğitim koçu olmak için önce eğitim koçunun da kendi farkındalığını keşfetmesi gerekmektedir. Kendi öz farkındalığı yanında da teknikleri öğrenmesi bilmesi gerekir. Bunun için çeşitli eğitimler almalı, kendisini geliştirmelidir. Unutmamalı ki eğitim sürekli ve daimi olan bir şeydir. İnsan öğrenmek üzerine donatılmıştır. Öğrenci koçu ya da eğitim koçu olmak için eğitim ve öğrenci koçluğu sertifikalı eğitimlere katılabilirsiniz.

Eğitim Koçu ya da Öğrenci Koçluğu Sertifikası Ne İşe Yarar?

Eğitim koçu ya da öğrenci koçuyum diyebilmeniz için düzenlenen yönetmelikler çerçevesinde koçluk sertifikanızın olması gerekmektedir. Mesleki yeterlilik kurumu ek-6 kapsamında da koçluk artık bir meslek olarak tanımlanmaktadır.

Eğitim Koçu ya da Öğrenci Koçu Sertifikası Nerede Kullanılır?

Eğitim koçu ya da öğrenci koçu olduğunuz zaman sertifikanızla birlikte birçok iş sahanız açılmış olmaktadır. Eğitim alanında çalışmalarda sınırlama yoktur ama örnek teşkil edebilmesi ve de fikir oluşturabilmesi adına bazı örneklerle çalışabileceğiniz alanları sizlere belirtelim.

Özel okul ve kurumlarla anlaşma yaparak kurumda yer alan öğrencilerin koçluk faaliyetlerini gerçekleştirebilirsiniz. Kolejler, dershane modelinde çalışan kurumlar, aktivite merkezleri vb kurumlar anlaşmak için ideal kurumlardır.

Belediye ya da gençlik merkezleri ile proje çalışmaları yürütebilir, hak edişinizi kurumlardan karşılayarak sosyal sorumluluk projeleri altında koçluk faaliyeti yapabilirsiniz.

Kendi koçluk merkezini açarak öğrencilere yol gösterebilirsiniz. Hak edişinizi öğrenci ya da ailelerden tahsil ederek kendi işinizin sahibi olarak çalışmalarınızı sürdürebilirsiniz.

Koçluk çalışmalarınızı outdoor dediğimiz mekandan zamandan bağımsız şekilde yürütebilirsiniz.

Teknolojiden yararlanıp tüm Türkiye geneli online görüşmeler ile danışman olabilirsiniz.

Eğitim Koçu ya da Öğrenci Koçluğu Sertifikası Nereden Alınır?

3M Akademi’den uzaktan eğitim öğrenci koçluğu ve eğitim programına katılarak üniversite onaylı uluslararası geçerli Eğitim ve Öğrenci Koçluğu sertifikasına sahip olabilirsiniz. Eğitim sertifika süresi 100 saatlik uzun bir uzmanlık eğitimidir.

Öğrenci ve ya Eğitim Koçluğu Sertifika Programı Nedir?

Öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı sertifika programı uzaktan eğitim ile üniversite onaylı bir şekilde hazırlanan bir programdır. Eğitim sonunda Öğrenci koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı sertifikası alarak Öğrenci Koçu ve Eğitim Danışmanı unvanı almış olursunuz.

Eğitim Koçluğu ya da Öğrenci Koçluğu Dokümanları

Öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı programına katılım sağladığınızda sistemde yüklü olan koçluk dokümanlarını indirebilir çıktısını alabilirsiniz. Geniş bir doküman içeriği olup koçluk mesleğini icra eden her birey için mesleğe başladığı anda elinin altında olması gereken tüm dokümanlar mevcuttur.

Öğrenci ve ya Eğitim Koçluğu Sertifika Programı Sınavı

Sınavlar online şekilde gerçekleşmektedir. Çoktan seçmeli halde olup  50 ve üzeri almanız durumunda başarılı sayılıp öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı sertifikası almaya hak kazanmış olursunuz. Sınavdan kalmanız durumunda ücretsiz şekilde sınav tekrarı haklarınız bulunmaktadır.

Eğitim Koçluğu ya da Öğrenci Koçluğu Sertifika Programı Fiyatları Nedir?

Üniversite işbirliği ile hazırlanan sertifika belgelendirmesini üniversitenin yaptığı Eğitim ve Öğrenci Koçluğu Sertifika Programı ücret bilgisine ulaşmak ve de kaydınızı yaptırmak için aşağıdaki butondan ulaşabilirsiniz.

[us_cta title=”Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Sertifika Programı ” title_size=”18px” color=”light” btn_link=”url:https%3A%2F%2F3makademi.com%2Furunler%2Fogrenci-koclugu-egitimi%2F|||” btn_label=”Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayın” btn_color=”navy” btn_size=”17px”]Uzaktan Eğitim Sertifika Programları[/us_cta]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizlere daha iyi bir hizmet sunabilmek için sitemizde çerezlerden faydalanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerezleri kullanmamıza izin vermiş oluyorsunuz. Daha fazla bilgi için
×

Merhaba!

Whatsapp üzerinden görüşme başlatmak için eğitim danışmanlarımızdan birini seçiniz.

× Whatsapp