El İşi Ürünlerin Satışı ve Pazar Yeri

Zaten yaparken çok emek harcanan el emeği ürünlerin yapıldıktan sonraki aşaması da zorlayıcıdır .El emeği göz nuru ürünleri yaptıktan sonra kafalarda birçok soru belirmektedir .Bu soruları kısaca ele alacak olursak :

El işi ürünlerimi nasıl satabilirim ?

El şi ürünleri nerede satabilirim ?

El işi ürünler için uygun pazaryeri var mı ?

El işi ürünleri internetten satabilir miyim ?

El işi ürünleri ,el emeği göz nuru yapılan çalışmalarınızı satmak için birçok yola başvurabilirsiniz.Bunlardan en kolay ve yaygın olanı ise sanal bir pazar yerinde mağaza açmaktır.İnternet üzerinden bir mağazaya sahip olacağınız için birçok giderden de kurtulmuş olacağınız için bu yol çok cazip gelmektedir birçok üreticiye. Dünyada el işi ürünleriniz için birçok site bulunmakta ve birçok insan el işi ürünlerini bu sitelerde satmaktadır.

Şimdi sizlere el emeği göz nuru ürünlerinizi satabileceğiniz  bazı sanal pazar yerlerinden bahsedeceğiz :

 

Esty

Esty el işi ürünlere yönelik bir pazar yeridir .Amerika’da kurulan bu oluşum dünyada birçok yerden el işi ürünlerini satanlar için kullanılan bir platform haline gelmiştir .Burada mağaza üyeliği yaparak ürünlerinizi yükleyebilir ve satış yapabilirsiniz.Geniş bir kitleye sahip bu pazarda satış yapmak bir yandan mantıklı olmakla beraber rekabet ortamı da mağazalar açısından çok zorlayıcı bir durumdur.

Artfire

Bir diğer yabancı sanal pazar yeri olan Artfire üzerinden mağaza açarak da ürünlerinizi satabilirsiniz.Bu site daha çok el yapımı ve eski(vintage ) ürünlere yönelik bir pazar sanal pazar yeridir.

Zibbet

El işi ürünlerinizi satabileceğiniz bir diğer platform olan zibbet ile belli bir aylık ücret karşılığı ürün satışı yapabilirsiniz.

Zet

Tasarım ürünler yapanların mağaza açabileceği bir diğer platform ise Zet üzerinden sanal mağaza açmaktır.Birçok kullanıcısı olan Zet ‘in tek dezavantajı ise %20 komisyon oranı , işlem ücreti ve yıllık abonelik ücreti olmaktadır.

İnopoli

Yabancı platformların yanında dikkat çeken ve Türkiye’de  faaliyet gösteren bir sanal pazaryeri olan İnopoli ,el işi ,el emeği ürünleri tüm Türkiye’ye satış yapabileceğiniz bir sanal pazar yeridir.

İnopoli yeni bir oluşum olmasına rağmen sunduğu avantajlar ile dikkat çekmektedir.

Özel kategorileri ,ücretsiz mağaza açılımı ,kargo anlaşmaları ve en ülkemizde kurulmuş bir oluşum olması sebebiyle ülke içinde satış yapmak isteyenler için güzel bir seçenek olmaktadır.

Bu sanal pazar yerine  www.inopoli.com  adresinden siteye ulaşabilir ve el işi ürünleriniz satmak için ücretsiz mağaza oluşturabilirsiniz.

El Emeği Ürünler ve Satışı” yazısında bir düşünce

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizlere daha iyi bir hizmet sunabilmek için sitemizde çerezlerden faydalanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerezleri kullanmamıza izin vermiş oluyorsunuz. Daha fazla bilgi için
×

Merhaba!

Whatsapp üzerinden görüşme başlatmak için eğitim danışmanlarımızdan birini seçiniz.

× Whatsapp