Halil İbrahim Bereketi

e devlet onaylı sertifika programları , üniversite onaylı sertifika 3m akademi
Halil İbrahim Bereketi

Bu yazımızda Halil İbrahim Bereketi Adlı hikayeyi ele alacağız. En iyi motivasyon Hikayeleri,bilgece hikayeleri,başarı hikayelerini kişisel gelişim yazılarını Görmek İçin Tıklayınız. 

Halil İbrahim Bereketi

Vaktiyle birbirini çok seven iki kardeş varmış. Büyüğü Halil, küçüğü ise İbrahim…

Halil, evli çocuklu, İbrahim ise bekârmış. Ortak bir tarlaları varmış iki kardeşin. Ne mahsul çıkarsa, iki pay ederlermiş. Bununla geçinip giderlermiş.

Bir yıl, yine harman yapmışlar buğdayı. İkiye ayırmışlar. İş kalmış taşımaya. Halil, bir teklif yapmış: “İbrahim kardeşim, ben gidip çuvalları getireyim. Sen buğdayı bekle. “Peki, abi.” demiş İbrahim. Ve Halil gitmiş çuval getirmeye. O gidince, düşünmüş İbrahim: “Abim evli, çocuklu. Daha çok buğday lazım onun evine.” Böyle demiş ve kendi payından bir miktar atmış onunkine. Az sonra Halil çıkagelmiş. “Haydi, İbrahim!” demiş, “Önce sen doldur da taşı ambara.” “Peki abi.” İbrahim, kendi yığınından bir çuval doldurup düşer yola. O gidince, Halil düşünür bu defa: “Çok şükür, ben evliyim, kurulu bir düzenim de var. Ama kardeşim bekâr. O daha çalışıp, para biriktirecek. Ev kurup evlenecek.” Böyle düşünerek, kendi payından atar onunkine birkaç kürek. Velhasıl, biri gittiğinde, öbürü, kendi payından atar onunkine. Bu, böyle sürüp gider. Ama birbirlerinden habersizdirler. Nihayet akşam olur. Karanlık basar. Görürler ki, bitmiyor buğdaylar. Hatta azalmıyor bile. Hak Teâlâ bu hali çok beğenir. Buğdaylarına bir bereket verir, bir bereket verir ki günlerce taşır iki kardeş, bitiremezler. Şaşarlar bu işe. Aksine çoğalır buğdayları. Dolar taşar ambarları.

Bugün ´Bereket´ denilince, bu kardeşler akla gelir. Bu bereketin adı: Halil İbrahim bereketidir.

Saygıyla,

Evinizde ve hayatınızda Halil İbrahim bereketi eksik olmasın.

Kaynak: http://kisiselgelisimim.com/halil-ibrahim-bereketi/
En İyi Bilgelik Hikayeleri

En iyi motivasyon hikayeleri, en iyi bilge hikayeleri, en iyi motive edici hikayeleri sitemizden okuyabilirsiniz. Başarı hikayelerini okumak için sitemizi ziyaret ediniz. Markaların başarı hikayeleri, yaşanmış hikayeler, bilgece hikayeler aradığınız her şey 3M Akademi hikayeler kategorisinde yer almaktadır. Sınav motivasyonu için hikayeler, moral motivasyon için hikayeler, felsefe hikayeleri, yaşanmış gerçek hikayeleri sayfamızda bulabilirsiniz. Felsefi kısa hikayeleri okumak için sitemizi ziyaret edin. En güzel kısa hikayeleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

En İyi Hikayeleri Okumak İçin Tıklayınız. 

En Güzel Hikayeler

Tüm Hikayeleri Görmek İçin Tıklayınız

3M Akademi

Sizin düşüncelerinizi de almaktan mutluluk duyacağız

   Bir cevap bırak

   Ödeme Sistemi Logoları

   Sözleşmeler

   Güvenli Ödeme
   3M AKADEMİ
   Şifreyi yenile
   × Whatsapp İletişim
   Shopping cart