Editörün Seçimi

Satranç – Go Problemleri

Satranç-Go Problemleri nedir,nasıl oynanır,Satranç-Go Problemleri zeka oyunu kuralları nelerdir?Zihinsel olarak yoğunlaşmaya yardımcı olan aynı zamanda denge hissini geliştirmeye yardımcı olan satranç-go problemleri zeka oyunu nasıl oynanır öğrenmek isterseniz yazımızı inceleyebilirsiniz.Bu yazımızda go problemleri zeka oyunu tanıttık.Diğer zeka oyunları nelerdir öğrenmek isterseniz buraya tıklayınız. Tüm zeka oyunları kurallarını isimlerini oynanış şekillerini buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Go, aynı satranç gibi tahta üzerinde oynanan iki kişilik strateji oyunudur. Çin kökenli olup Doğu Asya’da oynanan bir oyundur.Oyun siyah ve beyaz renklerdeki küçük ve yuvarlak taşlar kullanılır. Oyuna ilk siyah taşla başlanır. Sırası gelen oyuncu elindeki taşı yerleştirir ve oyun böyle devam eder. Tahtaya konulan taşlar esir alınmadığı müddetçe oyun sonuna kadar hareket edemezler. Stratejik bir oyun olan GO da oyun sonunda en çok alana sahip olan taş oyunu kazınmış olur.

Oyunun Amacı; rakibin hareket alanını kısıtlıyarak, ortadan kaldırmayı amaçlamaktadır. Esir alınan taşlardan çok avantajlı duruma geçmek önemlidir. Böylece birçok alan kontrol altında tutulmuş olur.

GO’nun faydaları Neledir?

GO ezberlenen ve tek düzen bir oyun değildir. Amaç yaratıcılık fikirlerini rahatça ifade edebilmektir.

Hesaplama, ezberleme ve mantık yürütme gibi fonksiyonlar insan beyninin sol tarafında gerçekleştirilirken; sezgi, şekil ile mekansal ilişkiler ve büyük ölçekli görüntülerle alakalı yargılar beynin sağ tarafında gerçekleşmektedir. GO beynin sağ tarafını çalıştıran bir oyundur. Tıbben GO oyunun zihnin sağ tarafını uyardığı, karar verme yetisini güçlendirdiği ve stres seviyesini düşürdüğü gözlemlenmiştir.

Sizin düşüncelerinizi de almaktan mutluluk duyacağız

   Bir cevap bırak

   Ödeme Sistemi Logoları
   Güvenli Ödeme
   Şifreyi yenile
   × Whatsapp İletişim Available from 00:00 to 23:59