Tavşan Ve Tazılar Oyunu Nedir Nasıl Oynanır

Tavşan ve tazılar oyunu nedir,Tavşan ve tazılar zeka oyunu nasıl oynanır?Tavşan ve tazılar oyunu hamlelerini oynanış şeklini öğrenmek isterseniz yazımızı inceleyebilirsiniz.Keyifle oynayabileceğimiz çok güzel bir oyundur.Bu yazımızda zeka oyunlarından Tavşan Ve Tazılar oyunu tanıttık. Diğer zeka oyunları nelerdir öğrenmek isterseniz buraya tıklayınız. Tüm zeka oyunları kurallarını isimlerini oynanış şekillerini buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Tavşan ve Tazılar Zeka Oyunu Nedir?

İki kişilik bu oyunda taraflardan biri tavşanı kontrol ederken diğeri ise tazıları kontrol etmektedir. Normalde oyunlarda iki tarafın da ulaşmaya çalıştığı hedef benzer olduğu için bu oyun farklı sayılabilir. Tavşanın amacı sağdan başladığı oyun tahtasının en sol noktasına ulaşmakken tazıların amacı tavşanı sıkıştırmak yani yapacak hamlesi olmamasını sağlamaktır. Eğer tavşan 10 hamle üst üste sadece yukarı-aşağı hareket ederse yine oyunu kazanmaktadır.

Bu oyunda iki tarafın hamleleri de farklı. Tavşan her yönde hareket edebilirken tazılar geriye hareket edememekteler. Üçe karşı bir olduğunu düşünürsek bu kısıtlama gayet mantıklı tabi.

Oyuna önce tavşan başlar ve hamlesinde çizgilerle bağlı bir boş yere hareket edebilir. Tazıların hamlesinde ise sadece bir tanesi yine boş bir yere hareket edebilir. Unutmayın, tazılar geriye doğru hareket edemiyorlar. Bu yüzden ilerleyişleri çok dikkatli ve kontrollü olmalıdır.Çocuklarda motor gelişimine katkı sağlayan oyun dikkat ve stratejik olarak çocukların oynamayı çok sevecekleri müthiş bir zeka oyunudur.

Oyun kesinlikle sonlanan bir oyun. Hiçbir şekilde beraberlik olması mümkün değil.

Sizin düşüncelerinizi de almaktan mutluluk duyacağız

   Bir cevap bırak

   Ödeme Sistemi Logoları
   Güvenli Ödeme
   3M AKADEMİ
   Şifreyi yenile
   × Whatsapp İletişim Available from 00:00 to 23:59
   Shopping cart