[vc_row][vc_column][vc_column_text]Korona Virüs’ün hızla yayılması eğitim sisteminde uzaktan eğitimin öneminin fark edilmesini sağladı. Türkiye olarak uzaktan eğitime hazır olmadığımız için kurumlar alt yapılarını oluşturmakta zorluk çektiler. Dijital dünyanın olmazsa olmaz parçası uzaktan eğitim için çözüm yollarından biri de hali hazırda var olan uzaktan eğitim sanal sınıf sistemlerine dahil olmak olabilir. 

Sanal Sınıf Kiralama Sistemi Nedir  ?

Sanal sınıf kiralama  sistemi , isminden de anlaşılacağı gibi aslında kendinize ait bir sanal bir sınıf kiralama sistemidir.  En basit anlatımıyla ,  Yetkileriniz sadece sınıf bazında olup, sınıfınızda özerk sistem olarak ortak bir sistemden giriş yapılmaktadır.  Düşünün ki , 100 sınıflı bir binada, sadece bir sınıfı kiralamış oluyorsunuz. Sınıfın kapasitesine göre de size öğrenci imkanı vermektedir.

Sınıf seçimleri canlı ders ya da ofline video yayınlama şeklinde olabilir.  Sanal sınıf sistemleri size Bir LMSöğretim yönetim sistemi ) sunar. Kısaca LMS ( Öğretim Yönetim Sistemi ) nedir ? Açıklamasını yapalım.

LMS ( Öğretim Yönetim Sistemi ) Nedir ?

LMS  kelimesi İngilizce Learning Management System kelimelerinin ilk harflerinden türetilmiş bir kelimedir. LMS dilimize öğrenme yönetim sistemi olarak geçmiştir. LMS uzaktan eğitim faliyetlerinizi yerinize getirebilmeniz için tasarlanmış web tabanlı yazılımlardır.

LMS Uzaktan Eğitim ile Neler Yapabilirsiniz ? Sistem Özellikleri Nelerdir ?

LMS Uzaktan Eğitim sistemlerinin temel prensibi öğrenme ortamının yönetilmesini sağlamaktır. Bunu biraz daha açacak olursak

LMS Sistemi ;

Eğitimci açısından öğrenme materyallerini kullanmasını sağlar.

Video ya da canlı ders sistemi ile ders verme , dersleri yönetme, sınav hazırlama, sınav tanımlama ve sonuçları görme,sonuçların raporlanması, ekran ve sunum paylaşımları, duyuru imkanları , ödevlendirme gibi temel öğrenim sistemlerinin kullanılmasını sağlar.

Offline A Sekron LMS Sistemi

uzemtr.com ve 3M Akademi’nin birlikte geliştirmiş olduğu ofline LMS sistemi kolay kullanım ara yüzü ile, hem katılımcı hem de eğitimci dostu bir modeldir. Videolarınızı ister vimeo ister youtube gibi video barındırma sistemlerinde barındırabilirsiniz. Dilerseniz videolarınızı uzemtr.com alt yapısında barındırabilirsiniz.

Katılımcı tanımlayabilme

Videolarınızı sistem içinde yayınlayabilirsiniz.

Sınav sistemi oluşturup katılımcılara sınav yapabilirsimiz.

Doküman paylaşımı yapabilirsiniz.

Sınav sonuçlarını görebilirsiniz.

Katılımcılar ile hızlıca whatsapp üzerinden irtibata geçebilirsiniz.

Katılımcılara mail gönderebilirsiniz.

ve bir çok özellikten daha yararlanabilirsiniz.

bu LMS sistemi hakkında bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][wpsm_woobox id=”61395″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Canlı Ders Sanal Sınıf Sistemi

onlinemodul.com ve 3M Akademi tarafından geliştiren canlı ders alt yapı sistemi,  okul ya da bir üniversitenin ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir düzeyde sistemdir.

Videolu ve sesli görüşme yapabilirsiniz.

Ekranı paylaşabilirsiniz.

Sunumlarınızı paylaşabilirsiniz.

White board özelliği ile eğitimci ya da katılımcılar mouse yardımıyla yazı yazabilir , işaretleme yapabilir.

Yoklama alabilirsiniz.

Anlık anket ya da soru cevap yapabilirsiniz.

Eğitmen ve katılımcılar anlık ileti gönderebilir.

Eğitmen bu özelliklerde kısıtlama , ya da açma imkanlarına sahiptir.

Dokümanlar paylaşabilir

Sınav , Quiz , Ödevlendirme Yapabilirsiniz.

Geniş raporlama ile sonuçları takip edebilirsiniz.

İhtiyaç duyulan tüm özellikleri karşılamaktadır.

Sanal Sınıf hakkında daha fazla bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][wpsm_woobox id=”67003″][/vc_column][/vc_row]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizlere daha iyi bir hizmet sunabilmek için sitemizde çerezlerden faydalanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerezleri kullanmamıza izin vermiş oluyorsunuz. Daha fazla bilgi için
×

Merhaba!

Whatsapp üzerinden görüşme başlatmak için eğitim danışmanlarımızdan birini seçiniz.

× Whatsapp