[vc_row][vc_column][wpsm_woobox id=”23135″][vc_column_text]

Yaşam Koçluğu ile İlgili Kitap Önerileri

Yaşam Koçu Nasıl Olunur, Yaşam Koçluğu Sertifikası, Yaşam Koçluğu Eğitimi, Yaşam Koçluğu Uzaktan Eğitim
Yaşam Koçu Nasıl Olunur?

Günümüzün en önemli ihtiyaçlarından biri haline gelen yaşam koçu oldu, gelişen dünyada insanlar kendilerine yol gösterici doğru bir yol arkadaşı arıyor. Meslek olarak yaşam koçu olmayı düşünüyorsanız ya da kendi kendinize yaşam koçluğu alanında geliştirmek istiyorsanız bu yaşam koçluğu ile ilgili kitaplar tam size göre.  Yaşam koçluğu ile ilgili kitap önerilerimizi bu yazımızda bulabilirsiniz. Ayrıca Üniversite Onaylı Yaşam Koçluğu Sertifikası almak isterseniz buraya tıklayarak eğitim ve sertifika hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

Yaşam Koçluğu ile İlgili Kitaplar

1.Koçluk Teknikleri Kitabı

“Bu kitap, daha iyi yaşam şartları, daha fazla gelir, verim, mutluluk ve daha birçok şeyi hedefleyen insanların bunlara ulaşmalarında yardımcı olmak gayesiyle yola çıkan FA Coach Academy mezunlarının koçluk deneyimleriyle yazıldı. Her bir koç, kişilerle özel çalışmalarında geliştirdiği ve kendi koçluk deneyimlerinde kullandığı teknikleri ve uygulamaları seanslarınızda, görüşmelerinizde, yönetim tarzınızda, liderlik becerilerinizde kullanabilmeniz için sizlerle paylaştı.
Koçların yanı sıra yöneticiler, liderler, insan kaynakları uzmanları ve mentorlar için de görüşmelerinde yardımcı olacak kaynaklar içeren bu kitapta, kendi uzmanlık alanlarınızı zenginleştirecek teknikler ve diyaloglar bulabilirsiniz.”
-Fatos Ayvaz-

“Koçluk ayrıştıran bir meslektir ve şüphesiz birçok koç zaman zaman doğru yolu seçip seçmediğini, doğru kararlar verip vermediğini ya da bir meseleyi mümkün olan en iyi şekilde halledip halletmediğini sorgulamaktadır. Bu kitap, yetkin profesyonellerin tecrübelerinden yola çıkarak geliştirdikleri hazine değerinde teknikler, ipuçları ve kısa yollar sunuyor. Bu kitabın diğer bir faydası da, okurların koç olarak kendi tecrübelerini ve gelişimlerini düşünmeye ve bunları yazar koçların deneyimleriyle kıyaslamaya teşvik edici olmasıdır.”
-Carol Wilson-

 

 

 

Yaşam Koçu’ndan Altın Öğütler Kitabı

Dünyaca tanınmış kişisel yaşam koçu Talane Miedaner, kendi yaşamının koçu olmanın ipuçlarını “Yaşam Koçluğu” adlı kitapta topladı.

Kitapta daha iyi bir yaşam ve başarıyı artırmak için on ayrı bölümde ilginç önerilere yer veriliyor. Kitapta daha iyi bir yaşam için yaşam enerjisinin artırılması gerektiğini belirten ünlü yaşam koçu, bunun için öncelikle katlanmak zorunda kalınılan her şeyden kurtulmayı tavsiye ediyor. Göz yumulan her şeyin insanın enerjisini tükettiğini kaydeden Miedaner, “İşiniz, eşiniz, eviniz, arkadaşlarınız, aileniz, hayvanlarınız, bedeniniz ve alışkanlıklarınızla ilgili katlandığınız her şeyi bir liste halinde yazın. Bunlardan kurtulmak için de kendinize 1-3 ay zaman tanıyın ve  bunlardan kurtulun” önerisinde bulunuyor.

 

 

 

Kendinize Ve Başkalarına Yaşam Koçluğu Kitabı

 

Hem kendi kendinin koçu olmak isteyenlerin hem de profesyonel yaşam koçlarının yararlanacağı güçlü bir rehber kitap.

Kaygılar, korkular, acılar, kuşkular, başarısızlıklar, güvensizlikler, kötü alışkanlıklar… Çözümlenmemiş sorunlar…
Küçük şikayetlerin irin toplamasına izin verilirse daha ciddi sorunlara neden olur. Mutsuz olmak, ıstırap çekmek, sorunların içinde boğulmak aslında insanın doğası değil, öğrenilmiş kötü bir alışkanlıktır. Ve nasıl öğreniliyorsa öylece de kırılabilir, aşılabilir.
Hayatınızı geri alabilir, bu tür alışkanlıkların boyunduruğundan kurtulabilirsiniz. Ne kadar yıkıcı olursa olsun alışkanlığı beslemeyi keserseniz size zarar veremez. Bir süre sonra da açlıktan ölüp yok olur. Bunun için bir yaşam koçuna gitmenize de gerek yok, kendi kendinizin koçu olabilirsiniz. Psikolog Dr. Joseph Luciani, yirmi beş yıllık deneyimlerinden süzülen birikimiyle size zihinsel ve duygusal tuzaklardan kurtulmanın yollarını gösteriyor. Çeşitli testlerle ve egzersizlerle kendinizi tanımanızı sağlıyor.
Hayatınızı yeni baştan yaratmaya gerçekten hazır ve istekli iseniz, bu kitap size ihtiyacınız olan desteği sunacaktır.

 

 

 Yaşam Koçluğu Elkitabı Kitabı

Yaşam koçluğu, yasam ile hayaller arasındaki boşluğu kapatmaya dair bir analiz geliştirme bilgisidir. Yaşam koçluğu, otoyol bakim ve inşasıyla kıyaslanabilir. Düz bir yüzey oluşturmak için yaşamın oyuklarını doldurur ve ortadan kaldırır. Netice olarak yaşam yolculuğu, yolcuyu faliyetsizliğin sağ şeridinde kalıp amaçsız ya da yönsüz, rastgele sürüklenmek yerine gerçekten ziyaret etmek istediği yerlere götürür. Kendi yaşamınızda ve başkalarının yaşamlarında bir değişiklik yapmak istiyorsanız yaşam koçu olun.Bu, müşteriye ve koça keyif veren bir meslektir ve bu elkitabı bu hayret verici ödüllere nasıl ulaşabileceğinizi gösterir.Yaşam koçluğunu bir kariyer olarak düşünüyorsanız, bu kitap sizin koçunuz olacak. Koçluğun nasıl işlediğini, kendi işinize nasıl başlayacağınızı ve nasıl büyüteceğinizi ve hizmetlerinizi nasıl pazarlayacağınızı bu kitap ortaya koyar.Zaten bir yaşam koçuysanız, bu kitap isinizi nasıl kuracağınıza ve geliştireceğinize ilişkin referans rehberiniz ve hatırlatıcınızdır.

 

İçinde bulunduğumuz çağın gerekleri olarak,gelişen dünyanın içinde bizlerde sürekli gelişim içinde olmak,hayat boyu öğrenme fırsatını yakalamak,kendi değerlerimizi ve hedeflerimizi en iyi şekilde belirleyerek onları gerçek plan içerisinde yaşamak hepimizin hayallerini kurduğu bir yaşam tarzı haline geldi.Belki bugün düne göre daha iyi bir motivasyon ile işlerini yapan kendine güvenen bir kişi olarak çözümler üretmek isteriz. Yaşam koçluğu eğitimi ve Yaşam koçluğu eğitimi sertifikası almak için sitemizi ziyaret edin.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][wpsm_woobox id=”23135″][/vc_column][/vc_row]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizlere daha iyi bir hizmet sunabilmek için sitemizde çerezlerden faydalanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerezleri kullanmamıza izin vermiş oluyorsunuz. Daha fazla bilgi için
×

Merhaba!

Whatsapp üzerinden görüşme başlatmak için eğitim danışmanlarımızdan birini seçiniz.

× Whatsapp