Yaşam Koçu Nedir ?

Yaşam Koçu,  danışanına doğru sorular sorarak kişinin kendi kendine doğru cevapları bulmasını sağlayan doğru yol arkadaşıdır. Yaşam Koçu seanslarında danışanının farkındalığını geliştirir, danışanı ile sohbet halinde olur ve onun iç yolcuğuna çıkmasını sağlar. Koç ile danışan arasında ki bağ doğru işbirliğidir.

Yaşam Koçunun Rolü,  var olduğunuz noktadan gitmek istediğiniz noktaya ulaşırken sizi koçluk teknikleriyle motive eden, yanınızda yer alan kişidir.

Unutulmamalı asla bir psikolog ya da psikiyatr değildir.

Yaşam Koçu Nasıl Olunur ?

Yaşam Koçu olmak istiyorsanız, yaşam koçluğu ile ilgili eğitimlerden faydalanabilirsiniz. Koçluk becerilerinizi geliştirerek müşterilerinize karşı geniş pencereleri sunabilirsiniz. Tek bir eğitim ile yetinmeyin koçluk eğitimleri dışında yan eğitimleri de muhakkak alın. Donanım yönünden kendinizi geliştirebilirsiniz. Yaşam Koçluğu Eğitimini 3M Akademi’den alabilirsiniz. Üniversite Onaylı bir yaşam koçluğu sertifikası uluslararası alanda elinizi güçlendirir. YÖK kurumları yurt içinde ve yurt dışında eğitim alanının en üst düzeyidir.

Kimler Yaşam Koçu Olabilir ?

En az lise mezunu olan her birey yaşam koçu olabilir. Koç olmak için bir sınırlama yoktur. Yaşam Koçluğu alanında kariyer yapmak isteyen herkes yaşam koçluğu üzerine kariyer yapabilir. Genelde sorulan sorulardan bir tanesi ” Lise mezunu yaşam koçu olabilir mi ?” Lise mezunları da yaşam koçluğu eğitimi alabilir ve koç olabilir tabii ki kişinin kendisini çok iyi şekilde geliştirmesi önemlidir.

Yaşam Koçu Sertifikası Nedir ?

Koçluk MYK kapsamında artık bir meslektir. Yaşam Koçluğu sertifikası ile yeni bir unvan almış yeni bir meslek sahibi olmuş olacaksınız. Sertifikanın YÖK kurumları tarafından verilmesi , onaylanması da hem müşterilerinize karşı hem de eğitim aldığınız kurumlara karşı güven sağlamaktadır. Akademik anlamda da kabul gören bir sertifika sizleri her zaman daha güçlü hissettirecektir. Yaşam Koçluğu Sertifikası ile yeni bir kariyere yelken açabilir,  en gözde mesleklerden olan koçluk mesleğini yerine getirebilirsiniz.

Yaşam Koçluğu Eğitimi Nereden Alınır ?

Bir çok kurum yaşam koçluğu eğitimi vermektedir. Bu kadar kurum içerisinden kendinize en uygun kurumu eğitim modelini seçmek de elbette zorlanabilirsiniz. Güvenilir, referansı güçlü kurumları tercih etmeniz tavsiyemiz olur. 3M Akademi olarak üniversitelerin vermiş olduğu eğitimlerin sizlerle buluşmasını sağlıyoruz. Yaşam Koçluğu eğitimini kurumumuzdan alabilirsiniz. Kurumumuz sizlere üniversite onaylı YÖK’ün kabul gördüğü tüm ülkelerde geçerliliği olan bir sertifika sunmaktadır. Sertifikaların T.C. mühürlü ve muhakkak ki ıslak imzalı, üniversitelerin merkez müdürlüklerince imzalı olması ile TÜBİTAK , MFİB, KOSGEB, Uluslararası Projeler  vb. kurumlara sunulan projelerde de artı puan ve geçerlilik imkanı da sunmaktadır.

Yaşam Koçluğu Eğitimi Süresi Nedir ?

Bir çok kurum farklı saatlerde eğitim vermektedir. Bunun bir standart tarafı olmamakla birlikte almış olduğunuz sertifika ve eğitimin saati ne kadar yüksek olursa sizler için o kadar iyidir. 3M Akademi olarak Türkiye ’nin en kapsamlı yaşam koçluğu eğitimini vermekteyiz. 400 saatlik bir eğitim sertifikası ile kariyeriniz çok daha güçlü olacaktır.

Yaşam Koçluğu Eğitimi Sertifika Programına Başvurmak İçin Tıklayınız.

[us_cta title=”Yaşam Koçluğu Sertifika Programı” title_size=”h3″ btn_link=”url:https%3A%2F%2F3makademi.com%2Furunler%2Fprofesyonel-yasam-koclugu-egitimi%2F|title:Profesyonel%20Ya%C5%9Fam%20Ko%C3%A7lu%C4%9Fu||” btn_label=”BAŞVUR” btn_icon=”fas|file-alt”]Uzaktan Eğitim ile Katılabileceğiniz , Uluslararası Geçerli Üniversite Onaylı Yaşam Koçluğu Eğitimine Başvurmak İçin Tıklayın.[/us_cta]

 

 

Yaşam Koçu Nedir ? - Yaşam Koçu Nasıl Olunur ? - Yaşam Koçu Ne Kadar Kazanır ?
Yaşam Koçu Nedir ? – Yaşam Koçu Nasıl Olunur ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizlere daha iyi bir hizmet sunabilmek için sitemizde çerezlerden faydalanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerezleri kullanmamıza izin vermiş oluyorsunuz. Daha fazla bilgi için
×

Merhaba!

Whatsapp üzerinden görüşme başlatmak için eğitim danışmanlarımızdan birini seçiniz.

× Whatsapp