Zeka ve Akıl Oyunları Sertifikası

Zeka ve Akıl Oyunları Sertifikası Nedir?

Zeka ve Akıl oyunları sertifikası, zeka ve akıl oyunları eğitimini verebilmek adına oluşturulan eğitim modülüne katılarak akıl ve zeka oyunları dersini vermeye hak kazandıran belgeye  ” Akıl ve Zeka Oyunları Eğitmen Eğitimi Sertifikası “ denilmektedir.  Zeka ve akıl oyunları sertifikasını uzaktan eğitim ile Türkiye’nin her yerinden derslere katılabilir, üniversiteler işbirliği ile hazırlanan akıl ve zeka oyunları kurs programı sonunda uluslararası geçerli ” Zeka ve Akıl Oyunları Sertifikası ” alabilirsiniz.

Zeka Oyunları Nedir ?
Zeka ve Akıl Oyunları, çocukların oyun ile hem IQ hem de EQ zekasını geliştirmek amacıyla, sözel, mantıksal oyunların bütünüdür. Yapılan araştırmalarda eğitimde sağlanan oyunları oynayan çocukların zeka oranlarında ciddi artış olduğu görülmektedir. Sunay Akın’ın yıllar önce yapmış olduğu tespit gibi ” Gelişmiş toplumlarda oyuncak çocuklar kendisini geliştirmesi için gelişmemiş toplumlarda oyanlanması için verilir. ” Zeka oyunları ile çocuklar oyanlamak yerine oyun oynarken kendilerini geliştirmekteler ve de ifade becerileri, mantıksal bakış açıları, el becerileri, stratejik düşünme becerileri gibi bir çok alanda gelişim sağlamaktadır.

Akıl Zeka Oyunları Eğitmen Eğitimi Programı Amacı :

Zeka ve akıl oyunları programı amacı, çocuklara öğretebilecek yetenek ve bilgi birikimin kazandırılmasını amaçlamaktayız. Program sonunda kursiyerler akıl zeka oyunları ve satrancı öğretebilecek konumda bilgi birikime sahip olabileceklerdir. Zeka Oyunları Sertifikası ile özel kurum ve kuruluşlarda eğitmen olarak çalışabilirsiniz ya da MEB’de zeka oyunları seçmeli dersine zeka oyunları eğiticisi olarak görev alabilirsiniz.

 Akıl ve Zeka Oyunları Eğitmen Sertifika programı ile Türkiye ’nin en geniş ve kapsamlı akıl zeka oyunları eğitmen eğitimi programına katılmış olacak,, üniversite onaylı Zeka ve Akıl Oyunları Sertifikası alacaksınız. Akıl zeka oyunları eğitmen eğitimi kurs programında 47 tane akıl zeka oyunu öğrenecek, okul öncesi kademeden yetişkinlere kadar her alanda eğitmenlik yapabileceksiniz.

Zeka ve Akıl Oyunları Kurs Programı ile üniversite onaylı “ Akıl Zeka Oyunları Eğitmenlik Sertifikası “ almış olursunuz. Zeka akıl oyunları eğitmenlik sertifikanız ile “ Zeka ve Akıl Oyunları Eğitmeni” olarak kurum ve kuruluşlarda görev alabilirsiniz.

Zeka ve Akıl Oyunları Sertifika Programı, Program içerisinde “ Satranç Eğitmen Eğitimi “  de ücretsiz olarak sağlanmaktadır.  Bu program sonunda iki eğitmenlik unvanına sahip olacaksınız. Hem Akıl Zeka Oyunları Eğitmeni hem de Satranç Eğitmeni olmuş olacaksınız.

Akıl Zeka Oyunları Kurs Programı MEB programına uygun bir şekilde devlet üniversitelerinin iş birliği ile sağlanmaktadır. YÖK kurumları destekli ve onaylı sertifika olduğu için sertifikalar MEB ve özel kurumlarda geçerlidir.

Akıl Zeka Oyunları Sertifikası Ne İşe Yarar

Akıl Zeka Oyunları Sertifika Programı ile;

  • Akıl Zeka Oyunları Kurs Merkezlerinde Eğitici Olabilirsiniz.
  • Halk Eğitim ‘de gerekli şartları karşılamanız halinde Kurs Verebilirsiniz.
  • Halk Eğitimde yer alan Okullar Hayat Modülü üzerinden Okullar Hayat Olsun Projesi kapsamında “ Kişisel Gelişim “ başlığı altında yer alan Zeka Oyunları başlığından Yaz dönemi ya da Öğrenim Döneminde kurs açabilirsiniz. Maksimum 120 Saat olmak üzere kurs açılabilmektedir.
  • Kreş, anaokulu vb. okul öncesi eğitim kurumlarında “ Akıl Zeka Oyunları Eğiticisi “ olarak görev alabilirsiniz. İş bulabilirsiniz.
  • Belediyelerin açmış olduğu etkinlik merkezlerinde görev alabilirsiniz.
  • Kendi yerinizi açabilirsiniz.
  • Etkinlik merkezlerinde çalışabilirsiniz.

MEB’de Geçerli Akıl Zeka Oyunları Sertifika Programı Sonunda;

  • 120 Saatlik Akıl Zeka Oyunları ve Satranç Eğitmenlik Sertifikası verilecektir.
  • Program uzaktan eğitim ile Üniversiteler işbirliği ile gerçekleşmektedir.
  • Sertifikalar Devlet Üniversitesi sertifikası olup ıslak imza ve mühür ile gelmektedir.

Akıl Zeka Oyunları Eğitmen Eğitimi, Sertifikası Nereden Alabilirim?

Akıl Zeka Oyunları Eğitmen Eğitimini 3M Akademi’den alabilirsiniz. Hemen başvurup zeka oyunları eğitmenlik sertifikasını alabilir, Türkiye’nin en çok aranan alanlarından olan zeka oyunları alanında kariyer sahibi olabilirsiniz.

[us_cta title=”Akıl Zeka Oyunları Sertifikası” title_size=”h3″ btn_link=”url:https%3A%2F%2F3makademi.com%2Furunler%2Fakil-zeka-oyunlari-satranc-egitmen-egitimi%2F|title:Ak%C4%B1l%20Zeka%20Oyunlar%C4%B1%20E%C4%9Fitmen%20E%C4%9Fitimi||” btn_label=”BAŞVUR” btn_icon=”fas|file-alt”]Uzaktan Eğitim ile Katılabileceğiniz , MEB’de Geçerli Üniversite Onaylı Akıl Zeka Oyunları Eğitmen Eğitimine Başvurmak İçin Tıklayın.[/us_cta]

 

Akıl Zeka Oyunları Kursu, Sertifikası, MEB, Uzaktan Eğitim
Zeka Oyunları Sertifikası, Zeka ve Akıl Oyunları Sertifikası, Akıl Zeka Oyunları Eğitmen Eğitimi Sertifikası – Akıl Zeka Oyunları Kursu- Uzaktan Eğitim Akıl Zeka Oyunları Sertifikası

 

Zeka ve Akıl Oyunları Sertifikası

Zeka Oyunları İsimleri Nelerdir ?
Zeka Oyunları Kurs Programı
Akıl ve Zeka Oyunları Sertifikası
Zeka Oyunları Sertifikikası

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizlere daha iyi bir hizmet sunabilmek için sitemizde çerezlerden faydalanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerezleri kullanmamıza izin vermiş oluyorsunuz. Daha fazla bilgi için
×

Merhaba!

Whatsapp üzerinden görüşme başlatmak için eğitim danışmanlarımızdan birini seçiniz.

× Whatsapp