Ruhumuzdaki Çocuk

Bu yazımızda Ruhumuzdaki çocuk adlı hikayeyi ele alacağız.en iyi motivasyon hikayeleri,bilge hikayeleri ve başarı hikayelerini okumak için Tıklayınız.

İçimizdeki Çocuk

“Kimi zaman üstesinden gelemediğimiz bir hüzne gömüldüğümüz izlenimine kaptırırız kendimizi. Yaşadığımız günün büyülü anının geçip gittiğinin, buna karşın hiç bir şey yapmadığımızın farkına varırız. Oysa yaşam, büyüsünü ve güzelliğini kendi içinde gizlemektedir.

İçimizde yaşamayı sürdüren çocuğa kulak vermeliyiz. O çocuk büyülü anın hangi an olduğunu bilir. Onun gözyaşlarını kolayca bastırabiliriz, ama sesini boğamayız.

O çocuk varlığını hep sürdürür. O küçücük çocuklara ne mutlu ki gökyüzü krallığı onlarındır.

Yeniden doğmayı bilmezsek, yaşama, çocuk gözlerimizin saflığıyla ve heyecanıyla yeniden bakmayı başaramazsak, yaşamımızın bir anlamı kalmaz.

Canımıza türlü biçimlerde kıyabiliriz. Bedenlerini öldürmek isteyenler, Allah’ın yasasını çiğnerler. Ruhlarını öldürmek isteyenler de aynı şeyi yaparlar, onların işlediği günahı insanlar açık seçik göremese de.

Yüreğimizde hala yaşayan çocuğun sözlerine kulak verelim. Onun varlığından utanç duymayalım. Yapayalnız bıraktığımız ve onu neredeyse hiç dinlemediğimiz için korkuya kapılmasına izin vermeyelim.

Varlığımızın dizginlerini biraz olsun eline verelim. O çocuk her günün bir sonraki günden farklı olduğunu bilir.

Yeniden sevildiğini hissettirecek biçimde davranalım ona. Onu hoşnut edelim, bu alışık olmadığımız biçimde davranmak anlamına gelse de, başkalarına saçmalık gibi görünse de.

İnsanların bilgelik taslamasının Allah katında delilik olduğunu anımsayalım.

Ruhumuzda barınan çocuğa kulak verirsek, gözlerimiz yeniden parlayacaktır. O çocukla temasımızı yitirmezsek, yaşamla yakınlığımızı da yitirmeyiz. “

Paulo COELHO

Kaynak: http://kisiselgelisimim.com/ruhumuzdaki-cocuk/
En İyi Bilgelik Hikayeleri

En iyi motivasyon hikayeleri, en iyi bilge hikayeleri, en iyi motive edici hikayeleri sitemizden okuyabilirsiniz. Başarı hikayelerini okumak için sitemizi ziyaret ediniz. Markaların başarı hikayeleri, yaşanmış hikayeler, bilgece hikayeler aradığınız her şey 3M Akademi hikayeler kategorisinde yer almaktadır. Sınav motivasyonu için hikayeler, moral motivasyon için hikayeler, felsefe hikayeleri, yaşanmış gerçek hikayeleri sayfamızda bulabilirsiniz. Felsefi kısa hikayeleri okumak için sitemizi ziyaret edin. En güzel kısa hikayeleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

En İyi Hikayeleri Okumak İçin Tıklayınız. 
[us_cta title=”En Güzel Hikayeler” btn_link=”url:https%3A%2F%2F3makademi.com%2Fhikayeler%2F|||”]Tüm Hikayeleri Görmek İçin Tıklayınız[/us_cta]

3M Akademi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizlere daha iyi bir hizmet sunabilmek için sitemizde çerezlerden faydalanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerezleri kullanmamıza izin vermiş oluyorsunuz. Daha fazla bilgi için
×

Merhaba!

Whatsapp üzerinden görüşme başlatmak için eğitim danışmanlarımızdan birini seçiniz.

× Whatsapp