Bir Avuç Umut Bir Avuç İyilik

Öyle güzelsin ki kuş koysunlar yoluna çocuk böyle demişti Nilgün Marmara Biz de 3M Akademi olarak yüreğimizde sakladığımız güzel çocuk yürekli insanlara dokunabilmek adına Bir Avuç Umut projesi ile yola çıktık ve çocuk gücü kadar avuç avuç umutları yeşertecek çalışmalar için elimizi taşın altına koyduk. İlk çalışmamız “ Kelimeler Avuçlarımızda “ projesi ile binlerce insana uzaktan eğitim ile ücretsiz işaret dili eğitimleri verdik. Artık ellerimiz konuşabiliyordu.

Bir avuç umutla değişiyor her şey. Kuruyan bir çiçeğe dökülen bir avuç su, doğaya serpilen bir avuç çiçek düşüncesi ile ikinci projemiz olan “ Bir Avuç Güzellik “ ile 3M Akademi ailesine katılmış kişilere bir avuç çiçek tohumu gönderdik. İnandık ki dünyanın güzel kokması için bir avuç sevgi tohumu ve çiçek yeterdi. Didem Madak  “Çiçekli şiirler yazmak istiyorum Bayım “ demişti bize ilham oldu ve biz de dünyayı sizlerle birlikte çiçeklendirmek istedik.

Bazen eksiklerimiz , teknik hatalarımız oldu. Uzayan süreçlerde sizleri beklettik. Beklemenin ne kadar yorucu olduğunu biliyoruz. Sizleri yorduk ve inandık ki çocukluğumuzda ki “ Bir şeker ya da çikolata tüm hüzünleri alırdı.” Mutluluğun çikolata ile ilgilisi olduğuna inanıp birlikte mutluluğumuzu paylaştık, gönül aldık.

Doğanın sesini duymak için önce içimizdeki doğayı canlandırmak gerekirdi. Antony Robins insan ihtiyaçlarını anlatırken 6. ihtiyacın ”Katkı Sağlamak İhtiyacı” olarak nitelendirir. Biz de istedik ki, birlikte doğaya bir avuç daha katkımız olsun ve bir avuç yem ile doğanın en güzel seslerinden olan kuşlar için bu paketi hazırladık. Bizimle birlikte doğanın sesine katkı sağlar mısınız ? Kuşları birlikte besleyebilir miyiz ?

 Bir Çin Atasözü der ki ; “ Kalbinizde yeşil bir ağaç bulundurun, belki şarkı söyleyen bir kuş gelir konar…”  ve kelimelere başladığımız gibi bitirelim Öyle güzelsiniz ki kuş koysunlar yolunuza.

#biravucumut #biravuciyilik

3M Akademi www.3makademi.com

  3m akademi bir avuç umut bizim için kuşları besler misiniz

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizlere daha iyi bir hizmet sunabilmek için sitemizde çerezlerden faydalanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerezleri kullanmamıza izin vermiş oluyorsunuz. Daha fazla bilgi için
×

Merhaba!

Whatsapp üzerinden görüşme başlatmak için eğitim danışmanlarımızdan birini seçiniz.

× Whatsapp