Aile Danışmanlığı Sertifika Eğitimi Yozgat

Aile Danışmanlığı Sertifika Eğitimi Yozgat , Aile Danışmanlığı: 04.09.2012 tarihli 28401 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Gerçek Kişiler ve Özel Hukuk Tüzel Kişileri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarınca Açılacak Aile Danışma Merkezleri Yönetmeliği” kapsamında tanımlanan meslektir. Aile Danışmanlığı Eğitimi Yozgat

Aile Danışmanlığı Sertifika Eğitimi Yozgat , Aile Danışmanlığı sertifikası T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafınca yönetmelik kapsamında belirlenmiş olup yönetmelikte yer alan bölümler sadece bu unYozgata sahip olabilmektedir.

Yozgat Aile Danışmanlığı Sertifika Programı ile eğitimi başarı ile tamamlayıp “Aile Danışmanı“ olmaya hak kazanan bireyler ; Yönetmelikte olduğu gibi Üniversitelerden onaylı bir şekilde 450 Saatlik Aile Danışmanlığı Sertifikası alırlar ve Aile Danışmanı UnYozgatı almaya hak kazanmış olurlar.

Aile Danışmanı Nasıl Olunur ?

Aile danışmanı olmak için, öncelikle yönetmelikte tanımlanan bölümlerden üniversitelerin lisans alanından mezun olmanız gerekmektedir.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile Danışmanlığı Yönetmeliğinde Yer Alan Bölümler Nelerdir ?

Aile Danışmanlığı Sertifikasını Kimler Alabilir?, Aile Danışmanlığı Eğitimi Kimler Alabilir?, Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifika Programına aşağıda belirtilen alanlardan birinde en az 4 yıllık lisans programlarından mezun olanlar Aile Danışmanlığı Sertifikası alabilir. Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifika Programı Yozgat Kursuna katılabilecek olan bölümler şöyledir.

Tıp Lisans

Çocuk Gelişimi Lisans

Sosyal Hizmet Lisans

Sosyoloji Lisans

Hemşirelik Lisans

Psikoloji Lisans

PDR (Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik) Lisans

Önemli Not : Mezun durumda olmayanlar sadece eğitime katılabilirler mezun olmadan Aile Danışmanlığı Sertifikası alamazlar.

Aile Danışmanlığı Sertifikası ile Atama Var mıdır ?

En çok sorulan sorulardan bir tanesi de Aile Danışmanlığı ile atama olup olmayacağı konusudur. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ilk eğitim çıktığı zaman atama yapılacağını belirtmişti lakin ilerleyen zamanlarda böyle bir atamanın olmayacağını duyurdular. Yani Aile Danışmanlığı sertifikası ile şuan bir atama, atanma durumu söz konusu değildir.

Aile Danışmanlığı Sertifikası ile Nerelerde Çalışabilirim ?

Aile danışmanlığı sertifikası ile Aile alanında mahkeme bilirkişiliği yapabilirsiniz.

Aile danışmanlığı merkezlerinde çalışabilirsiniz.

Belediyeleri Aile ile ilgili kısımlarında Aile Danışmanı olarak çalışabilirsiniz.

Halk eğitim merkezlerinde ya da özel kolej okul vb kurumlarda Aile Danışmanı olarak çalışabilirsiniz.

Unutmayın eğitimler yetkinliğinizi arttırmak ve kariyerinize ekstra katkı sağlamak içindir. Yeni bir meslek unYozgatı almış olacaksınız yapacağınız çalışmalar, kariyer adımları sizlerin gayretleri ile olmaktadır. Ülkemizde kanayan yaralardan biri olan Aile Sağlığı günden güne daha da kanamakta, boşanma, aile içi şiddet, aldatma gibi durumlar her yıl iki üç kat artmaktadır. Google ‘da en çok aranan danışmanlık alanları da Aile Terapisti, Aile Danışmanı, Psikolog, Yaşam Koçu, Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanlığı gibi aile üzerine yol göstericiler aranmakta ve hizmet almayı arzulamaktadırlar.

Siz de Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifika Programına katılarak toplumun çözüm üreten kısımlarından birisi olabilir, yeni bir kariyer alanına geçiş yapabilirsiniz.

Aile Danışmanlığı Sertifika Eğitimi Yozgat , hakkında ayrıntılı bilgi almak için bize ulaşabilir detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Aile Danışmanlığı Sertifika Eğitimi Yozgat programına mezuniyeti uygun olmayan bireyler Profesyonel Yaşam Koçluğu ya da Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanlığı eğitimi alarak benzer şekilde kariyer çalışmaları yapabilirler.

Aile Danışmanlığı Sertifika Eğitimi Yozgat için ayrıntılı bili için tıklayınız.

Profesyonel Yaşam Koçluğu Sertifika Eğitimi ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanlığı Sertifika Eğitimi ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Aile Danışmanlığı Yönetmeliği İçin Tıklayınız.

[us_cta title=”Aile Danışmanlığı Eğitimi” title_size=”h3″ btn_link=”url:https%3A%2F%2F3makademi.com%2Fegitimlerimiz%2Fmesleki-uzmanlik-kurslari%2Faile-danismanligi-egitimi%2F|title:Aile%20Dan%C4%B1%C5%9Fmanl%C4%B1%C4%9F%C4%B1%20E%C4%9Fitimi||” btn_label=”BAŞVUR” btn_icon=”fas|file-alt”]Üniversite Onaylı Aile Danışmanlığı Eğitimi Başvurmak İçin Tıklayınız.[/us_cta]

 

[us_cta title=”Profesyonel Yaşam Koçluğu” title_size=”h3″ btn_link=”url:https%3A%2F%2F3makademi.com%2Fegitimlerimiz%2Fmesleki-uzmanlik-kurslari%2Fprofesyonel-yasam-koclugu-egitimi%2F|title:Profesyonel%20Ya%C5%9Fam%20Ko%C3%A7lu%C4%9Fu||” btn_label=”BAŞVUR” btn_icon=”fas|file-alt”]Üniversite Onaylı Profesyonel Yaşam Koçluğu Eğitimi Başvurmak İçin Tıklayınız.[/us_cta]

 

[us_cta title=”Aile ve Yaşam Danışmanlığı” title_size=”h3″ btn_link=”url:https%3A%2F%2F3makademi.com%2Furunler%2Faile-ve-sosyal-yasam-danismanligi-egitimi%2F|title:Aile%20ve%20Ya%C5%9Fam%20Dan%C4%B1%C5%9Fmanl%C4%B1%C4%9F%C4%B1||” btn_label=”BAŞVUR” btn_icon=”fas|file-alt”]Üniversite Onaylı Aile ve Yaşam Danışmanlığı Eğitimi Başvurmak İçin Tıklayınız.[/us_cta]

 

Yozgat Aile Danışmanlığı Eğitimi , Bu eğitim ile 450 saatlik sertifika alacaksınız ve Aile Danışmanı olacaksınız. Aile danışmanı olmak için aile danışmanlığı eğitimi alabilir ya da Aile Danışmanı yüksek lisansı yapabilirsiniz. Aile Danışmanlığı eğitiminin sertifikaları üniversite onaylı olup Aile Danışmanlığı yönetmeliğine uygundur. Aile danışmanlığı sertifika programına hemen başvurup katılabilirsiniz. En uygun fiyata aile danışmanlığı sertifikasına sahip olmak için hemen başvurun. Aile danışmanı eğitimlerinde %70 devam zorunluluğu mevcuttur. Aile danışmanlığı Yozgat programlarına başvurmak, Yozgat Aile Danışmanı olmak için Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifika Programı Yozgat programına hemen başvurup Aile danışmanlığı sertifikanızı alın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizlere daha iyi bir hizmet sunabilmek için sitemizde çerezlerden faydalanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerezleri kullanmamıza izin vermiş oluyorsunuz. Daha fazla bilgi için
×

Merhaba!

Whatsapp üzerinden görüşme başlatmak için eğitim danışmanlarımızdan birini seçiniz.

× Whatsapp