Montessori Eğitimi Uygulamaları

Montessori eğitimi uygulamaları , Montessori de eğitim uygulamalarını beş ana başlıkta sunuyoruz. Bunlar günlük yaşam becerileri etkinlikleri, duyu eğitimi etkinlikleri, dil geliştirici etkinlikler, matematik etkinlikleri ve kozmik ya da diğer adıyla evrensel öğrenme etkinlikleridir. Montessori eğitim uygulamaları yazımız ile sizlere montessori eğitim uygulamalarını kısa açıklamak bilgilendirmeyi amaçladık. Montessori hakkında diğer yazılarımızı ve alanları görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Günlük Yaşam Becerileri Etkinlikleri

Günlük yaşam becerileri etkinlikleri, Okul öncesi eğitimde genellikle öz bakım alıştırmaları başlığı altında toplanan çalışma alanı Montessori eğitiminde pratik hayat uygulamaları alıştırmaları olarak gösterilebilir. Günlük yaşam becerileri etkinliklerinde hedeflenen alıştırmalar çocuğun günlük yaşamında karşılaşabileceği tüm uğraşılardan oluşur.Bu uğraşıları çocuklar deneyimleyerek öğrenirler ve uygularlar.

Montessori Eğitimi Uygulamaları
Montessori Eğitimi Uygulamaları

Duyu Eğitimi Etkinlikleri:

Montessori Duyu Eğitimi Etkinlikleri, Duyu eğitimi Montessori metodunda çok önemli bir yere sahiptir.  Beceri, bilgi ve kavramların öğrenilmesi materyaller kullanılarak sağlanır. Duyu eğitimi ile çocuk, beş duyusunu aktif olarak kullanır. Boyutları, ağırlıkları, geometrik cisimleri, sesleri, kokuları, tatları ve farklı yüzeyleri keşfetme olanağı sağlar. Duyu eğitiminde çocukların beş duyusu da harekete geçtiği için çocuklar tam manasıyla deneyimleyerek öğrenme imkanı yakalamış olurlar.[us_gallery ids=”31823,31824,31825,31826,31827,31828″ layout=”masonry” columns=”6″ link=”none”]

 

Dil Geliştirici Etkinlikler:

Montessori dil geliştirici etkinlikler, Maria Montessori için dil eğitimini ve de matematiksel zihnin oluşmasını okul eğitiminin merkez noktasıdır. Çocuğu okumaya hazırlarken; kabartma harfler, görsel okuma kartları, hareketli alfabe kullanılır. Metal çerçeveler ile kalem kontrolü sağlar ve yazmaya hazırlar. Montessori eğitim materyalleri kullanarak erken yaşta eğitim göre çocuklarda dil gelişiminde yüksek oranda gelişim gözlenir. Dil Geliştirici Etkinlik Materyal Örnekleri.
[us_gallery ids=”31814,31815,31816,31817,31818,31819,31820,31821″ layout=”masonry” columns=”6″ link=”none”]

Matematik Etkinlikleri

Maria Montessori Matematik Etkinlikleri, Montessori matematik etkinliklerinde çocuklar somut materyaller ile sayıları tanıma, sayma, eşleme ve dört işlemi öğrenmesi sağlanır.
[us_gallery ids=”31829,31830,31831,31832,31833,31834,31835″ layout=”masonry” columns=”6″ link=”none”]

Kozmik Eğitim (Evrensel Öğrenme Etkinlikleri)

Montessori Kozmik Eğitim Etkinlikleri, Somuttan soyuta, yakından uzağa ilkesi doğrultusunda da çocuklar öncelikle ülkemizi ( ülkelerini), geleneklerimizi, müziğimizi, danslarımızı, tarihimizi,  yemeklerimizi, ülkemiz hakkında gerekli bilgileri öğrenirler. Bir sonraki aşamada da diğer ülkeleri tanıtarak yaşadığı dünyanın ve çevrenin farkına varır. Bu sayede hem ülkesinden hem de dünyadan bilgi sahibi olarak tüm dünyayı kavramaya çalışırlar.
[us_gallery ids=”31836,31837,31838,31839,31840,31841,31842,31843″ layout=”masonry” columns=”6″ link=”none”] [us_cta title=”Montessori Eğitmen Eğitimi” title_size=”h3″ btn_link=”url:https%3A%2F%2F3makademi.com%2Fmontessori-egitimi%2F|title:Montessori%20E%C4%9Fitmen%20E%C4%9Fitimi||” btn_label=”BAŞVUR” btn_icon=”fas|file-alt”]Üniversite Onaylı Uluslararası Geçerli Montessori Eğitmen Eğitimi Başvurmak İçin Tıklayınız.[/us_cta]

Montessori ile merak ettiğiniz diğer konulara aşağıda ki linklerden ulaşabilir, Maria Montessori ‘nin geliştirmiş olduğu Montessori Eğitimi hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Montessori Eğitimi ile ilgili diğer bilgi linklerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Maria Montessori Kimdir ? Tıklayınız.

Maria Montessori Okulları Nedir ? Tıklayınız.

Montessori Eğitimi Uygulamaları Nedir Tıklayınız.

Montessori Öğretmeni Nasıl Olunur ? Tıklayınız.

Maria Montessori Eğitmen Eğitimi Sertifikası Tıklayınız.

Maria Montessori Liderlik Sertifikası Tıklayınız.

Maria Montessori ile ilgili Tezler Tıklayınız.

3M Akademi Anasayfa Tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizlere daha iyi bir hizmet sunabilmek için sitemizde çerezlerden faydalanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerezleri kullanmamıza izin vermiş oluyorsunuz. Daha fazla bilgi için
×

Merhaba!

Whatsapp üzerinden görüşme başlatmak için eğitim danışmanlarımızdan birini seçiniz.

× Whatsapp