Vize evrakları nelerdir?

 1. e-konsolosluk sisteminde doldurulmuş, çıktısı alınmış ve imzalanmış vize formu;
  3,5 x 4,5 cm boyutlarında renkli bir fotoğraf. Fotoğraf aşağıdaki özelliklere sahip olmalıdır:

  a. net, beyaz fonda çekilmiş ve yüksek kaliteli kâğıda basılmış olmalıdır,
  b. 6 aydan daha eski olmamalıdır,
  c. yüz fotoğrafın %70-80’ini kaplayacak şekilde, başın üstünden omuzların üstüne kadar her iki tarafta gözleri ve yüzü net bir şekilde gösterecek şekilde düz çekilmelidir. Fotoğraf için başlıklar çıkarılmalıdır.

  3. Son 10 yıl içinde düzenlenmiş, dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay geçerli, vizeler için en az 2 boş sayfası olan bir pasaport.
  4. Pasaportta kişisel bilgileri ve fotoğrafı gösteren sayfanın bir kopyası.
  5. Yabancının Polonya Cumhuriyeti topraklarında kalmayı planladığı süre boyunca geçerli, asgari 30.000 Euro teminatlı sağlık sigortası. Dışişleri Bakanlığı’nın, 12 Aralık 2013 tarihli Yabancılar Yasası’nda belirtilen koşulları karşılayan sigorta şirketleri ve sundukları sigortalar hakkındaki bilgileri Polonya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’nın web sitesinde yayınlanmaktadır.

  6. Vize başvurusunda bulunduğunuz konsolosluk bölgesinde yasal olarak ikamet ettiğinizi teyit eden bir kimlik belgesinin kopyası.
  7. Para kanıtı:

  – son 3 – 6 aylık banka hesap özeti,
  – imzalı seyahat çekleri,
  – kredi kartları (bankadan kredi kartınız olduğunu ve kart limitini teyit eden mektup),
  – İşyerinden son 6 aydaki pozisyon ve maaşı belirten sertifikalar,
  – Yabancılar Yasası uyarınca 13 Haziran 2003 tarihinde düzenlenmiş davet mektubu (orijinal ve fotokopi) (İl Ofisi tarafından onaylı).

  8. Konaklamayı teyit eden belge (örneğin resmi davetiye veya otel rezervasyonu).
  9. Polonya Cumhuriyeti topraklarında gelme amacını teyit eden belgeler.
  10. Reşit olmayanların ebeveynsiz veya tek ebeveynle seyahat etmesi durumunda: diğer ebeveynin/vasinin yazılı onayı gereklidir (orijinal ve fotokopi). Böyle bir rızanın alınamadığı durumlarda, rıza eksikliğinin nedenini açıklayan belgeler (tek ebeveyn durumunu teyit eden beyan veya diğer belgeler). Doğum belgesi (aslı ve fotokopisi). Ebeveynlerin veya vasilerin pasaportlarının kopyaları ve ortak seyahat durumunda geçerli vizelerin kopyaları.

 

Önemli Bilgi: Vize ücreti 86 ABD dolardır (USD) ve nakit olarak ödenebilir. Kart veya banka havalesi ile ödeme yapmak mümkün değildir.

Vize verme kararı, ödeme tarihinden itibaren 15 iş günü içinde verilir. Belgelerin ayrıntılı bir şekilde incelenmesi gerekiyorsa, başvurunun işleme alınması 30 güne kadar uzatılabilir. Acil ve haklı durumlarda, üç iş günü içinde karar alınabilir.

 

Hangi vize tipi için başvurmam gerekiyor?

D Tipi vize

Aylık yaşam masrafları ne kadardır?

Aylık yaşam masrafı, ortalama 700€ civarındadır. Yaşam standardı isteklerine göre değişkenlik gösterir.

Konaklama seçenekleri nelerdir? Kendi konaklamamı ayarlama şansım var mıdır?

Konaklama seçenekleri olarak, ev kiralama, booking, airbnb mevcuttur. Tabi ki, kişi isterse kendi konaklamasını ayarlayabilir. Aynı zamanda üniversitenin kendi yurt imkânıda mevcuttur.

 

Okul ücret ödemeleri ne zaman ve ne şekilde yapılıyor?

Okul ücreti, kayıt belgeleri hazırlanıp, kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra üniversite tarafından öğrenciye bilgi verilmektedir. Ödeme banka havalesi olarak yapılmaktadır.

Okurken çalışma imkânı olacak mı?

Evet, çalışma imkânı mevcuttur. Polonya’da tam zamanlı öğrenci olan bir yabancı, çalışma izni alma yükümlülüğünden muaftır. Bir devlet üniversitesinde veya devlet üniversitesi olmayan bir üniversitede okuyor olmaları, izin almalarına gerek kalmadan istihdam edilme olasılığı açısından önemsizdir.

DANIŞMANLIK

Okula kayıt için vizeye başvurmak yeterlidir. Gerisini biz hallederiz. Her zaman yanındayızSizi Havaalanında Karşılıyoruz Konaklama için çözümler sunuyoruz Oryantasyon için yanınızdayız İhtiyacınız olan resmi belgeleri tamamlıyoruz Geçici konaklama sağlıyoruz Toplu taşıma için bilet alımı İletişim için Polonya SIM Kart sağlanması
Eğitim Danışmanlarımızla iletişime geçerek hızlı bilgi alabilirsiniz.Ücretsiz Eğitim Danışmanlığı

NEDEN 3M AKADEMİ

3M Akademi, yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilere danışmanlık hizmeti sunan bir kurumdur. Bu hizmeti kullanarak öğrenciler, yurtdışında eğitim almak için gerekli olan bilgi, beceri ve tecrübeye sahip olabilirler.

Uzmanlık: 3M Akademi uzman bir eğitim danışmanlık firmasıdır ve yurtdışı eğitim konusunda deneyimli danışmanlara sahiptir. Bu sayede öğrenciler, başvuru süreci ve yurtdışındaki eğitim süreci hakkında doğru ve güncel bilgi edinebilirler.

Farklı seçenekler: 3M Akademi, öğrencilerin ihtiyaçlarına ve tercihlerine uygun farklı ülkelerdeki üniversiteleri ve eğitim programlarını sunar. Bu sayede öğrenciler, kendilerine en uygun seçenekleri karşılaştırarak en doğru kararı verebilirler.

Başvuru süreci: Yurtdışındaki üniversitelere başvurmak, öğrenciler için zaman alıcı ve karmaşık bir süreç olabilir. 3M Akademi, öğrencilerin başvuru sürecini kolaylaştırarak streslerini azaltır ve doğru şekilde ilerlemelerini sağlar.

Destek: 3M Akademi, öğrencilerin yurtdışındaki eğitim sürecinde ihtiyaç duyacakları her türlü destek ve yardımı sağlar. Bu sayede öğrenciler, kendilerini güvende hissederek eğitimlerine odaklanabilirler.

Ayrıntılı bilgi: Yurtdışındaki eğitim sistemi ve yaşam koşulları hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olmak, öğrencilerin sorunlarla karşılaşma olasılığını azaltır. 3M Akademi, öğrencilere yurtdışındaki eğitim sistemi ve yaşam koşulları hakkında ayrıntılı bilgi verir, böylece öğrenciler daha hazırlıklı olabilirler.

POLONYA HAKKINDA YAZILAR

Nasıl Başvuracağım

FORM

Loading

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizlere daha iyi bir hizmet sunabilmek için sitemizde çerezlerden faydalanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerezleri kullanmamıza izin vermiş oluyorsunuz. Daha fazla bilgi için
×

Merhaba!

Whatsapp üzerinden görüşme başlatmak için eğitim danışmanlarımızdan birini seçiniz.

× Whatsapp