Polonya, eğitim için popüler bir destinasyon haline gelmiştir ve özellikle AB/AEA ülkeleri arasındaki öğrenciler için oldukça avantajlı bir seçenektir. Bunun nedeni, yüksek kaliteli üniversiteleri, uygun öğrenim ücretleri ve hareketli bir öğrenci hayatı sunmasıdır. Polonya ayrıca, yaşam maliyetleri olarak da Avrupa’nın en uygun ülkelerinden biridir.

 

Polonya’da öğrenci olarak yaşamak, diğer Avrupa Birliği ülkelerine göre nispeten ekonomiktir. Öğrenciler için yaşam maliyetleri ayda 1500 PLN (330 EUR) gibi bir fiyattan başlar. Ancak, yaşadığınız şehre bağlı olarak fiyatlar değişebilir. Başkent Varşova ve turistik şehir Krakov, diğer Polonya büyük şehirlerine göre biraz daha pahalıdır. Popüler Polonya eğitim destinasyonları arasında Varşova, Krakov, Gdansk, Wroclaw, Poznan, Lodz ve Katowice yer alır. Öğrenci yurtları ve toplu taşıma bileti giderleri de yaşam giderleri açısından karşılaştırılabilir.

 

Sağlık sigortası açısından, AB/AEA ülkelerinden gelen öğrencilerin, ulusal sigorta sistemlerinde geçerli bir sağlık sigortasına sahip olmaları koşuluyla, Polonya’da sağlık hizmetlerine erişimleri vardır. Geçerli bir pasaport, öğrenci kimlik kartı veya doktora öğrencisi kimlik kartı ve geçerli bir Avrupa Sağlık Sigortası Kartı (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) sahibi olan öğrenciler, Polonya’da ücretsiz tıbbi bakım hizmetlerinden yararlanabilirler. AB/AEA dışından gelen öğrencilerin ise mümkünse kendi uluslararası sağlık sigortalarını satın almaları önerilir. Aksi takdirde, Ulusal Sağlık Fonu (Narodowy Fundusz Zdrowia – NFZ) ile gönüllü bir sağlık sigortası sözleşmesi imzalamaları ve ayda yaklaşık 15 Euro tutarındaki sigorta ücretlerini ödemeleri gerekmektedir. Bu sigorta kapsamında, öğrenciler ücretsiz tıbbi bakım hizmetlerinden yararlanabilirler ve üniversite sağlık kliniklerini ve sağlık merkezlerini kullanabilirler. Ayrıca, tüm yabancı öğrencilerin ek kaza sigortası satın alma seçeneği de mevcuttur. Ulusal Sağlık Fonu’nun web sitesi, sağlık hizmetleri hakkında daha ayrıntılı bilgiler içermektedir.

Polonya’da birçok öğrenci şehri bulunmaktadır ve bunlar öğrenciler için eğitim, iş ve yaşam açısından birçok imkan sunmaktadır. En popüler öğrenci şehirleri arasında Varşova, Krakow, Wroclaw ve Poznan yer almaktadır.

 

Varşova, Avrupa’nın en popüler başkentlerinden birisidir ve öğrencilere eğitim ile birlikte staj ve iş imkanlarını daha fazla sunan bir şehirdir. Üniversitelerinde akademik olarak birçok ünlü ismi mezun eden üniversiteler şehridir. Varşova ve Krakow gibi Polonya şehirleri, canlı bir atmosfer, harika çalışma ortamı ve düşük yaşam maliyeti sunmaktadır.

 

Krakow, Polonya’nın en eski ve en büyük üç şehrinden biridir. Öğrenci hayatı oldukça hareketli bir şehirdir. Avrupa’nın en eski 2. üniversitesi olan Jagiellonian Üniversitesi bu şehirdedir. Krakow, geleneksel olarak ülkenin bilim, kültür ve sanat merkezi olmuştur. Polonya eski krallarının oturdukları, eski başkent olması ve birçok tarihi olaya tanık olmasından dolayı Polonya’nın kalbi olarak da söz edilmektedir.

 

Wroclaw, Polonya’nın dördüncü büyük şehridir. Varşova’dan sonra Polonya’nın ikinci büyük finansal merkezi kabul edilir. Mükemmel bir öğrencilik hayatı geçirebileceğiniz şehirlerden birisidir.

 

Poznan, Polonya’nın 5. en büyük kenti olan Poznań aynı zamanda ülkenin en büyük 4. ekonomik merkezidir. Ülkenin Avrupa’ya açılan kapısı olan bu şehir tam bir sanayi şehri olmakla birlikte endüstriyel ve eğitim alanında önemli bir merkezdir.

 

Bu öğrenci şehirleri, hem eğitim hem de sosyal hayat açısından öğrencilerin ihtiyaçlarına uygun birçok olanak sunmaktadır.

DANIŞMANLIK

Okula kayıt için vizeye başvurmak yeterlidir. Gerisini biz hallederiz. Her zaman yanındayızSizi Havaalanında Karşılıyoruz Konaklama için çözümler sunuyoruz Oryantasyon için yanınızdayız İhtiyacınız olan resmi belgeleri tamamlıyoruz Geçici konaklama sağlıyoruz Toplu taşıma için bilet alımı İletişim için Polonya SIM Kart sağlanması
Eğitim Danışmanlarımızla iletişime geçerek hızlı bilgi alabilirsiniz.Ücretsiz Eğitim Danışmanlığı

NEDEN 3M AKADEMİ

3M Akademi, yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilere danışmanlık hizmeti sunan bir kurumdur. Bu hizmeti kullanarak öğrenciler, yurtdışında eğitim almak için gerekli olan bilgi, beceri ve tecrübeye sahip olabilirler.

Uzmanlık: 3M Akademi uzman bir eğitim danışmanlık firmasıdır ve yurtdışı eğitim konusunda deneyimli danışmanlara sahiptir. Bu sayede öğrenciler, başvuru süreci ve yurtdışındaki eğitim süreci hakkında doğru ve güncel bilgi edinebilirler.

Farklı seçenekler: 3M Akademi, öğrencilerin ihtiyaçlarına ve tercihlerine uygun farklı ülkelerdeki üniversiteleri ve eğitim programlarını sunar. Bu sayede öğrenciler, kendilerine en uygun seçenekleri karşılaştırarak en doğru kararı verebilirler.

Başvuru süreci: Yurtdışındaki üniversitelere başvurmak, öğrenciler için zaman alıcı ve karmaşık bir süreç olabilir. 3M Akademi, öğrencilerin başvuru sürecini kolaylaştırarak streslerini azaltır ve doğru şekilde ilerlemelerini sağlar.

Destek: 3M Akademi, öğrencilerin yurtdışındaki eğitim sürecinde ihtiyaç duyacakları her türlü destek ve yardımı sağlar. Bu sayede öğrenciler, kendilerini güvende hissederek eğitimlerine odaklanabilirler.

Ayrıntılı bilgi: Yurtdışındaki eğitim sistemi ve yaşam koşulları hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olmak, öğrencilerin sorunlarla karşılaşma olasılığını azaltır. 3M Akademi, öğrencilere yurtdışındaki eğitim sistemi ve yaşam koşulları hakkında ayrıntılı bilgi verir, böylece öğrenciler daha hazırlıklı olabilirler.

POLONYA HAKKINDA YAZILAR

Nasıl Başvuracağım

FORM

Loading

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizlere daha iyi bir hizmet sunabilmek için sitemizde çerezlerden faydalanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerezleri kullanmamıza izin vermiş oluyorsunuz. Daha fazla bilgi için
×

Merhaba!

Whatsapp üzerinden görüşme başlatmak için eğitim danışmanlarımızdan birini seçiniz.

× Whatsapp