Ray-ban’ın Başarı Hikayesi 

Bu yazımızda ray-ban’ın başarı hikayesini alacağız. Ray-ban ile ilgili merak ettiğiniz soruları, nasıl başarıyı yakaladığını bu yazımızda bulabilirsiniz. Kişisel gelişim başarı hikayeleri arasında etkileyici bir yeri olan Ray-ban Başarı Hikayesi sizlere de ışık tutacağına inanıyoruz. Diğer firmaların ve kişilerin başarı hikayelerini sitemizden bulabilirsiniz. Başarı hikayeleri  herkese ilham veren hikayelerdir. Okuyarak kendi başarınızın temellerini atabilir, siz de kendi başarı hikayenizi yazabilirsiniz.

Ray-ban’ın hayatı?

Ray-Ban’ın Başarı Hikayesi

Bu kategoride, dünyadan ve ülkemizden başarılı iş girişimlerinin hikâyelerini ve başarılı girişimcilerin dikkat çeken hayat öykülerini anlatacağız. Özellikle, içimizdeki başarma ve girişimcilik isteğine karşın karşılaştığımız bir dolu zorluk ve hayal kırıcı engelleri aşmak için bize örnek olacak, ilham verecek, bu yollardan daha önce geçmiş başarılı kişilerin belki bizim sahip olduğumuz şartlardan çok daha güç ortamlarda, sadece hedef odaklı ve azimli olmalarından ötürü engelleri nasıl aşabildiklerini okuyacağız.

Bu bölümde, ilk olarak Ray-Ban gözlük markasını oluşturan Leonardo Del Vecchio’nun kendimize ders çıkarabileceğimiz ilham verici hayat hikâyesine yer vereceğiz.

Del Vecchio, 1935 yılında İtalya’nın Milano şehrinde yoksul bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Babası henüz o doğmadan beş ay önce ölmüştü. Annesi ise, onun masraflarını karşılayamadığı için, onu bir yetimhaneye vermişti. Kariyerine, Milano’da bir kalıp aparat üreticisinin yanında çırak olarak başladı. Fakat, o metal işleme yeteneğini, daha görünür parçalar üzerinde denemeye karar vermişti. Bu yüzden, 1961 yılında gözlük üretiminin merkezi olan Belluno iline bağlı Agurdo’ya yerleşti. Luxottica s.a.s komandit şirketinde çalışmaya başladı. Ve 1967’de Luxottica firmasında bitmiş gözlük çerçeveleri satmaya başladı. Yeterince başarı sağladığı bu işini 1971 yılında imzaladığı kontrat ile imalat kısmına kaydırdı. Hatta imalat esnasında elinin parmağının bir kısmını da kaybetmiştir.

İşin hem satış hem üretim kısmını başarabileceğini inanarak, dikey bir bütünleşme ile  1974’te Scarrone dağıtım firması ile birleşti. 1981 yılında ilk kez farklı bir ülkede, Almanya’da şube açtı. Bu onun hızlı bir şekilde yayılımının başlangıcı olmuştu. Bir çok lisanslamanın ilki 1988’de Armani’de grev yapan tasarımcılar ile gerçekleştirilmişti.

Burada dikkat edilecek husus, küçük yaşta yetimhane şartlarına adapte olmak zorunda kalsa bile,  kötü yollara yönelmek yerine, kalıpçılık ve hassas metal işlemede ustalaşarak, kendine yatırım yapmayı tercih etmiş, parmağını feda etmek pahasına maddi, manevi sıkıntılarla dolu yılların sonunda, yeteneklerini kendi markaları ile birleştirerek dünya devi olmayı başarmıştı.

Kaynak: http://pazarlar-girisimler-firsatlar.com/?p=544

Diğer Tüm Başarı Hikayelerini Okumak İçin Tıklayınız.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizlere daha iyi bir hizmet sunabilmek için sitemizde çerezlerden faydalanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerezleri kullanmamıza izin vermiş oluyorsunuz. Daha fazla bilgi için
×

Merhaba!

Whatsapp üzerinden görüşme başlatmak için eğitim danışmanlarımızdan birini seçiniz.

× Whatsapp