SİHİRLİ PİRAMİT Nedir Nasıl Oynanır

Sihirli Piramit Nedir, Nasıl Oynanır, Sihirli Piramit Zeka Oyunun Kuralları, Sihirli piramit, seçmeli derslerden olan zeka oyunları dersinin etkinliklerinden biri olan bir akıl oyunudur. Oldukça keyifli ve çocukların farklı boyutlardan bakabilmek konusunda kendilerini geliştirebilecekleri Sihirli Piramit oyunun oynanışını yazımızda tanıttık.Diğer zeka oyunları nelerdir öğrenmek için burayı tıklayınız.Tüm zeka oyunları kurallarını isimlerini oynanış şekillerini buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

SİHİRLİ PİRAMİT NEDİR?

Sihirli piramit, seçmeli derslerden olan zeka oyunları dersinin etkinliklerinden biri olan bir akıl oyunudur. Oldukça keyifli ve çocukların farklı boyutlardan bakabilmek konusunda kendilerini geliştirebilecekleri bir oyundur. Şimdi sihirli piramit oyunu nasıl oynanır öğrenelim.

Sihirli piramit, mantıksal yollar izleyerek çözebileceğiniz bir akıl oyunudur. Farklı boyutlardaki bulmacalar sayesinde kendinizi geliştirebilirsiniz.

SİHİRLİ PİRAMİT NASIL OYNANIR?

Sihirli piramit oyununun kuralları şu şekildedir:

Piramidin tepesinden başlayarak ve birbirine bağlı çemberler boyunca ilerlenerek piramidin tabanına ulaşılmalıdır.

Yol boyunca her bir rakam (veya bulmaca harflerden oluşuyorsa her bir harf) birer kez kullanılmalıdır.

Şekilde içinde 1’den 5’e kadar rakamların bulunduğu çemberlerden oluşan bir piramit bulunmaktadır. Bu oyundaki amacımız piramidin en üstündeki çemberden tabana kadar ulaşmak. Bu amacı gerçekleştirmek için gayet anlaşılır kurallarımız var. Her kattan yalnızca bir çemberi seçeceğiz. Bir çemberden diğerini geçiş yapabilmemiz için komşu olmaları gerektiğini unutmamalıyız. Son olarak 1’den 5’e kadar tüm rakamları kullanmalıyız.

1 Yorum
 1. Sağolun
  Teşekkürler
  ……
  ☺️

  Bir cevap bırak

  Ödeme Sistemi Logoları
  Güvenli Ödeme
  3M AKADEMİ
  Şifreyi yenile
  × Whatsapp İletişim Available from 00:00 to 23:59
  Shopping cart