Sözcük Merdiveni

Sözcük merdiveni nedir,nasıl oynanır,sözcük merdiveni zeka oyunu kuralları nelerdir?Türkçe’nin zenginliğini kullanarak birçok kelime ve anlamlar öğreneceğimiz sözcük merdiveni zeka oyunu nasıl oynandığını öğrenmek için yazımızı inceleyebilirsiniz.Bu yazımızda zeka oyunu sözcük merdivenini tanıttık.Diğer zeka oyunları nelerdir öğrenmek isterseniz buraya tıklayınız. Tüm zeka oyunları kurallarını isimlerini oynanış şekillerini buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Oyunumuzun amacı : 5 harfli bir kelimenin her harfini her adımda bir kere değiştirerek olabildiğince ilkinden farklı 5 harfli bir kelime elde etmeye çalışıyoruz . Toplam adım sayımız 5 olacaktır .
Bu merdiveni oluşturabilen arkadaşımız , son kelime kendi merdiveninin ilk kelimesi olacak şekilde yeni bir merdiven soracaktır.
Dikkat etmemiz gereken noktalardan biri de, kelimelerin olabildiğince özel isim olmaması olacaktır .Söylediğimiz gibi amacımız yeni kelimeler keşfetmek olacaktır.

Sözcük Merdiveni Oyunu nasıl oynanır?

-En alt basamaktaki kelime ile oyuna başlanır

-sorulara doğru cevap verilerek üst basamağa geçilir

-Her basamakta sadece bir harf değişir

-Amaç en üst basamağa kadar ulaşmaktır.

Her yaşta oynamaya uygun olan oyun sayesinde sahip olduğunuz kelime hazinesini geliştirerek katkı sağlayan oyun daha fazla kelime öğrenmemize katkı sağlar.Eğlenerek öğrenmeyi sağlayan mükemmel bir oyun.

Sizin düşüncelerinizi de almaktan mutluluk duyacağız

   Bir cevap bırak

   Ödeme Sistemi Logoları
   Güvenli Ödeme
   Şifreyi yenile
   × Whatsapp İletişim Available from 00:00 to 23:59