Tetromino Nedir Nasıl Oynanır

Tetromino nedir,nasıl oynanır,tetromino zeka oyunu kuralları nelerdir?Bu yazımızda zeka oyunlarından Tetromino oyunu tanıttık.Çocuğunuzun geometrik şekilleri kavramasında yardımcı olarak analitik düşünmesini sağlayacak güzel bir zeka oyunu tetromino oyunu nasıl oynandığını öğrenmek için yazımızı inceleyebilirsiniz.Diğer zeka oyunları nelerdir öğrenmek isterseniz buraya tıklayınız. Tüm zeka oyunları kurallarını isimlerini oynanış şekillerini buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Tetromino,90’lı yılların çocuklarının elinden düşmeyen keyifle oynanan el ataresi oyunu olan tetrise benzer nitelikte bir oyundur.Farkı ise bu oyun tahtası üzerinde tetromino adı verilen parçalar ile oynanmakta.Geometrik şekillerin kavranmasında çocuklara yardımcı olan güzel bir oyun.

Tetra zeka oyunu,

  2 boyutlu bulmacalar (2-D Puzzle),

  3 boyutlu şekiller (3-D Puzzle),

  Parça kaydırmaca oyunları (Sliding Puzzle),

  2,3,4 kişinin birlikte oynayabileceği aile oyunları,

  Optimizasyon problemleri için çözüm aracı olmasının yanı sıra, sınırsız sayıda yeni bulmacalara açık bir zeka oyunları platformudur.

Tetra, 1 oyun tahtası ve 9 tetromino parçasından oluşan, 5 farklı sistemde eğitim ve eğlence aracı olarak kullanılabilecek çok fonksiyonlu bir oyun platformudur. 4 birim küpün birleştirilmesi 5 farklı şekilde olmaktadır. Tetris oyunundan da hatırlayabileceğimiz parçalardan pinli kare parçası anahtar parça rolündedir ve tektir. Diğer 4 tetromino parçası 2 şer tanedir ve pinsizdir yani çıkıntıları yoktur. Oyun tahtası ise 6×6 birim karelik boşluk ve üzerinde pinli karenin gelebileceği 25 delik olan bir parçadır.

Sizin düşüncelerinizi de almaktan mutluluk duyacağız

   Bir cevap bırak

   Ödeme Sistemi Logoları
   Güvenli Ödeme
   3M AKADEMİ
   Şifreyi yenile
   × Whatsapp İletişim Available from 00:00 to 23:59
   Shopping cart