[vc_row][vc_column][wpsm_woobox id=”23135″][vc_column_text]

Yaşam Koçu nasıl Olunur?

Meslek olarak yaşam koçu olmayı düşünüyorsanız ya da kendi kendinize yaşam koçluğu alanında geliştirmek istiyorsanız bu yaşam koçluğu ile ilgili kitaplar tam size göre.Yaşam koçluğu nedir?Yaşam koçu nasıl olunur ile ilgili bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.Yaşam koçluğunun sağladığı faydalar nelerdir öğrenmek içinde sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.Ayrıca Üniversite Onaylı Yaşam Koçluğu Sertifikası almak isterseniz buraya tıklayarak eğitim ve sertifika hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yaşam koçu nasıl olunur?Üniversite bölümlerinde yaşam koçluğuna dair herhangi bir bölüm bulunmamaktadır. Yaşam koçu olmak isteyenler sertifikalı eğitim programlarına katılır ve eğitim sürecinden sonra da bu işi yapmaya başlayabilirler. Üniversite mezunu gerekli bir madde olmaması ile birlikte, kişilerin dört senelik üniversite mezunu olmaları gerektiği tavsiye edilmektedir.

Üniversite mezunu iseniz, katılacağınız onaylı sertifika programlarından sonra artık yaşam koçluğu unvanına sahip olunabilir. Sadece alınan eğitim ile kalmayıp düzenlenen seminerlere katılmakta koçlar için gerekli olanların arasındadır. Ne kadar aktif olursanız o kadar başarılı bir koç olabilirsiniz. Yıl içinde birçok seminer düzenlenir ve zaman açısında uygun olanlara rahatlıkla katılabilirsiniz.Katıldığınız seminerlerden öğrendiğiniz bilgileri pratiğe geçirerek daha etkili bir yaşam koçluğu sağlayabilmek sizin elinizde. Hem bu tür seminer programları meslek grubundan da çevre edinmenize katkıda bulunur.

Yaşam koçu yılların birikimi ile ilerleyecek bir alandır. Bir de bu alan için yeteneğinizin bulunması, size ayrı bir avantaj sağlar. İnsan ilişkileri kuvvetli ve sabırlı kişilerin bu alanda başarı göstermesi olağandır. Eğitim süreciniz boyunca uzmanlaşmak istediğiniz alanı da belirlemeniz gerekir. Koçluğun çeşitli alanları vardır; işletme koçluğu, ilişki koçluğu, kariyer koçluğu, yönetici koçluğu, emeklilik koçluğu, nefes koçluğu, dini koçluk, imaj koçluğu, zaman yönetimi koçluğu, kurumsal koçluk, iş ve özel yaşam denge koçluğu. Tüm bu alanlardan kendinize en yakın olan alanı belirlemeniz ve çalışmalarınızı ona göre şekillendirmeniz gerekmektedir.

Temel bilgi edinilen ilk programlarda alınan sertifikalar ile profesyonel koçluk yapılması yetersiz kalabilir. Bu yüzden aşamalar ile tamamlanan eğitim sürecini profesyonel koçluk sertifikası alana kadar devam etmek lazımdır. Programlar saatlik olarak değerlendirilmektedir. Eğitimlerin saatleri değişiklik göstermektedir.[/vc_column_text][wpsm_woobox id=”23135″][/vc_column][/vc_row]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizlere daha iyi bir hizmet sunabilmek için sitemizde çerezlerden faydalanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerezleri kullanmamıza izin vermiş oluyorsunuz. Daha fazla bilgi için
×

Merhaba!

Whatsapp üzerinden görüşme başlatmak için eğitim danışmanlarımızdan birini seçiniz.

× Whatsapp