Üç taş oyunu nedir,üç taş oyunu nasıl oynanır,üç taş zeka oyunu kuralları nelerdir?Üç taş oyunu çok eski zamanlarda oynanan bir zeka oyunudur.Bir strateji oyunu olarak da tanımlayabiliriz.Üç taş oyunun kurallarını,oyunun amacını öğrenmek isterseniz yazımızı inceleyebilirsiniz.Diğer zeka oyunları nelerdir öğrenmek isterseniz buraya tıklayınız. Tüm zeka oyunları kurallarını isimlerini oynanış şekillerini buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Zeka oyunlari satın al
Eğitici Zeka Oyunları Satın Al

Üç Taş Zeka Oyunu Nasıl Oynanır?

Üç Taş Oyunu Nedir? üç taş Nasıl Oynanır?, Üç Taş Oyunu nasıl oynanır?, üç taş oyunu hakkında bilgi

Üç taş bilinen en eski ve en kolay zeka oyunlarından bir tanesidir. Öğrenilmesi kolay ve kuralları basittir. İster bir kağıt üzerine çizilip ister yere toprak üzerine çizilip oynanır. Oyunda iki oyuncu vardır. Her oyuncunun farklı renklerde 3’er taşı bulunur. Oyuncular oyuna kura çekerek başlar.  Yazı tura atabilir veya taş-kağıt-makas ile ilk başlayacak oyuncuyu belirleyebilirsiniz. Rakipler aralarında anlaşarak ilk başlayacak oyuncuya karar verebilir.

Oyunun amacı: Her oyuncu taşlarını hareket ettirerek alt alta, yan yana veya çapraz bir şekilde sıralamayı amaçlar. ilk sıralayan oyunu kazanır.

[wpsm_woobox id=”50204″]

Üç Taş Oyun Kuralları

Kura sonucuna göre oyuna ilk başlayan oyuncu bir taşını istediği bir yere yerleştirir. Ardından diğer oyuncu bir taş yerleştirir.

Oyuncular sırasıyla taşlarını yerleştirirler.

Eldeki taşlar bitene kadar hamle yapılmaz. Tüm oyuncular taşlarını yerleştirince hamle yapılır.

Sırası gelen oyuncu bir taşını en yakın ilk boş bölüme çizgi üzerinden kaydırak hareket ettirir.

Taşlarını çapraz dizen ilk oyuncu oyunu kazanır.

Üç taş oyun alanı

Yandaki resme göre mavi taşlı olan oyuncu kazanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizlere daha iyi bir hizmet sunabilmek için sitemizde çerezlerden faydalanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerezleri kullanmamıza izin vermiş oluyorsunuz. Daha fazla bilgi için
×

Merhaba!

Whatsapp üzerinden görüşme başlatmak için eğitim danışmanlarımızdan birini seçiniz.

× Whatsapp